XXI sesja Rady Powiatu Mieleckiego

29.10.2020 Kategoria: Informacje Samorząd

ikonka_slabowidzaca_gotowa_4.png

Już po raz 21. W tej kadencji obradowali radni Rady Powiatu Mieleckiego. Na krótkiej, zaledwie kilkupunktowej sesji, radni podjęli uchwały w najbardziej istotnych sprawach dla funkcjonowania powiatu.

Sesja odbyła się w konwencjonalnym – stacjonarnym trybie, z zachowaniem jednak reżimu sanitarnego, obowiązującego w warunkach zagrożenia epidemiologicznego. Jeszcze przed sesją radni otrzymali drogą elektroniczną wszelkie materiały niezbędne do procedowania uchwał. Sam porządek obrad również został zredukowany do niezbędnego minimum. Nie było, między innymi, sprawozdania z działalności Zarządu powiatu miedzy sesjami. Radni otrzymali ten dokument również za pomocą poczty elektronicznej.

W trakcie sesji podjęte zostały uchwały:
1/w sprawie zasad udzielania dotacji celowej z budżetu Powiatu Mieleckiego spółkom wodnym, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania;
2/ w sprawie zmiany uchwały Nr XIV/136/2019 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 19 grudnia 2019 roku w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Mieleckiego.
3/ w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2020 rok.
4/ w sprawie zmiany uchwały Nr XVIII/177/2020 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 19 czerwca 2020 roku w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim w 2020 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

mp