Wykład z okazji 100 – ej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

23.11.2020 Kategoria: Edukacja

ikonka_slabowidzaca_gotowa_4.png

18 listopada 2020 roku dla uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Budowlanych odbył się wykład online dyrektora Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu Jerzego Skrzypczaka.

Prelekcja została wygłoszona z okazji 100- ej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jerzy Skrzypczak przedstawił rys historyczny bitwy 1919-1920, a następnie przybliżył młodzieży sylwetki mielczan, którzy wzięli udział w wojnie polsko – bolszewickiej. Wykład był dla młodzieży niezwykłą lekcją historii, przede wszystkim historii rodzimych bohaterów, którzy „wstępując do szeregów Wojska Polskiego, weszli na zawsze do Panteonu Narodowej Chwały”.  Jeśli uczniowie chcieliby poszerzyć swoje wiadomości to mogą przeczytać książkę pana doktora Jerzego Skrzypczaka „Ojczyzna w potrzebie 1920”. Organizatorkami wykładu były nauczycielki: Bogumiła Starzyk, Iwona Kopera i Jadwiga Stala – Dudek.

ZSB w Mielcu
ar