Filtruj wiadomości

Ekonomik w programie "Złote Szkoły NBP"

Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu bierze udział w ogólnopolskim programie popularyzującym wiedzę ekonomiczną „Złote Szkoły NBP”, którego organizatorem jest Narodowy Bank Polski.

Laureat olimpiady fizycznej

Jan Wanatowicz z klasy 2B w II Liceum Ogólnokształcącym uzyskał tytuł finalisty 70. Olimpiady Fizycznej.

Uczymy się całe życie [WYSTAWA PRAC]

Uczniowie mieleckich szkół średnich wzięli udział w wyjątkowym projekcie fotograficznym photovoice – mającym zachęcać do dyskusji o naszych kluczowych, życiowych kompetencjach.

Znamy laureatów konkursu „Essay Expert 2021”

Zespół Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu rozstrzygnął II Powiatowy Konkurs na Esej w Języku Angielskim „Essay Expert 2021”.

Gotowi, by podbijać rynek pracy

Dobiegający końca projekt „Zawody przyszłości” to doskonała przepustka do kariery zawodowej dla 32 uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu kształcących się na przyszłych monterów maszyn i urządzeń oraz mechaników lotniczych.

Zimowa Szkoła Pierwszej Pomocy w ZST ONLINE

W okresie od 1-19 marca br. w Zespole Szkół Technicznych zorganizowano dla młodzieży zajęcia pozalekcyjne online w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Międzynarodowe gotowanie w ZST

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu gościła młodzież z wymiany międzykulturowej AFS. Wspólnie z uczniami ZST przygotowali przysmaki różnych narodów.

Daria Mucha laureatką powiatowych eliminacji

Daria Mucha, uczennica Zespołu Szkól Budowlanych w Mielcu, została laureatką eliminacji powiatowych do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii poezja śpiewana.

Koki, loki i warkoczyki

Od 1 do 8 marca br. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Fryzjerskim.

II LO: literacki sukces Amelii

Amelia Dudek, uczennica klasy 2E, zdobyła pierwszą nagrodę w XXVIII edycji wojewódzkiego konkursu literackiego.

Indeksy na najlepsze uczelnie mają w kieszeni!

Dwie uczennice mieleckich szkół: Natalia Tylutka (ZS im. prof. Groszkowskiego) i Amelia Dudek (II LO) zostały laureatkami VII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Najlepszy w kraju

Michał Zaremba (3C) z II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu okazał się bezkonkurencyjny w eliminacjach okręgowych XVI Olimpiady Przedsiębiorczości, osiągając najlepszy wynik w Polsce.