Filtruj wiadomości

08.06.2019

ZST docenione przez 30 krajów świata!

31 maja 2019 w Krakowie odbyło się zgromadzenie ogólne - European Federation for Intercultural Learning General Assembly. Przedstawiciele 30 krajów dyskutowali o przyszłości wymian międzykulturowych takich projektów jak Erazmus+ czy AFS.

Finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego

5 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pt. Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy.

Uczniowie ZST po raz drugi w Irlandii!

Druga grupa uczniów ZST (14 osób z klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych) w terminie 27.04 – 11.05.2019 przebywała na 2 - tygodniowych praktykach zawodowych w Tralee w Irlandii.

NASZ PATRONAT: Będą rapować o tym, jak nie dać się nałogom

O zerwaniu z nałogiem opowie młodzieży raper Dobromir MAK Makowski. Spotkanie z nim, organizowane przez Stowarzyszenie „Mamy dla Was czas”, objął patronatem mielecki starosta.

Dziś finał konkursu ekologicznego

Pod patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w Tuszowie Narodowym rozstrzygnie się dziś Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy”.

Słońce nie wystawia rachunków - konferencja o OZE w „Elektryku”

Grupa uczniów Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego wraz z opiekunem wzięła udział w konkursie badawczym zorganizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Realizując założenia projektu 3.06.2019 roku odbyła się konferencja poświęcona OZE.

Zapraszamy na dni otwarte PZPSW!

Co Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu może zaoferować przyszłym podopiecznym? Będzie można to sprawdzić! Już w piątek, 31 maja, odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi.

Mali goście w starostwie

Kolejny raz gościliśmy w starostwie grupę ciekawych świata kilkulatków – tym razem z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Mielcu.

Nasz patronat: Dzień Języka Niemieckiego

24 maja br. nauczyciele Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego zorganizowali w Zespole Szkół Budowlanych 10. Powiatowy Dzień Języka Niemieckiego.

Nagroda w ogólnopolskim konkursie literackim

Tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół, Katarzyna Soja, po raz trzeci z rzędu została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.

"Młody Konstruktor": pierwsze miejsce dla Elektryka

10 maja 2019r. w Samorządowym Centrum Kultury, w ramach X Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki wręczono nagrody w konkursie technicznym „Młody Konstruktor” im. Jeffrea Pino.

02.05.2019

Pożegnanie maturzystów w Elektryku

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu po raz ostatni spotkali się w macierzystej placówce, aby wspólnie świętować zakończenie roku szkolnego.