Filtruj wiadomości

26.07.2019

Powiatowy Komendant PSP przeszedł na emeryturę

Po przeszło 30 latach służby w mundurze i czterech latach pełnienia funkcji komendanta powiatowego st. bryg. Stanisław Rączka przeszedł w stan spoczynku.

24.07.2019

Za nami jubileuszowe Święto Policji

Dokładnie sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, w Polsce powołano do działania Państwową Policję. W dzień okrągłego jubileuszu funkcjonariusze z mieleckiej komendy spotkali się na tradycyjnym Święcie Policji.

24.07.2019

Najlepsze życzenia dla Policjantów!

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego składamy najlepsze życzenia Policjantom, którzy dziś tj. 24 lipca, obchodzą swoje święto.

19.07.2019

Maszt w Podleszanach skontrolowany

Tymczasowy maszt nadawczy nie pracuje, a jego kabel zasilający nie jest podpięty do prądu – to w generalnym skrócie efekt kontroli Powiatowego Nadzoru Budowlanego przeprowadzonej 18 lipca.

19.07.2019

1 sierpnia w Mielcu zabrzmią syreny alarmowe

Na czwartek, 1 sierpnia, przypada 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mielcu bohaterowie powstania zostaną uczczeni poprzez uruchomienie syren alarmowych.

18.07.2019

GraduatON - szansą na zatrudnienie wykluczonych

Projekt „GraduatON", współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ukierunkowany jest na zwiększenie zatrudnienia wśród wykluczonych i niepełnosprawnych.

16.07.2019

Zaćma bez limitów

Narodowy Fundusz Zdrowia zniósł limity na realizację zabiegów zaćmy, dzięki czemu poprawie uległa sytuacja pacjentów Oddziału Chirurgii Jednego Dnia w Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu.

15.07.2019

Rekrutacja do szkół średnich 2019

Zakończyła się rekrutacja do mieleckich szkół średnich. Zgodnie z zapowiedziami jeszcze sprzed rekrutacji tegoroczny podwójny nabór stanowił swego rodzaju wyzwanie. W każdej szkole zaplanowano „podwójne klasy” by uniknąć wzajemnej rywalizacji.

12.07.2019

Czym jest sieć 5G?

W dniu 4 lipca 2019 r. Sejm RP uchwalił ustawę o zmianie ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych oraz niektórych innych ustaw. W związku z powyższym Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało przewodnik po sieci 5G.

12.07.2019

Wiedza to zdrowie

Rusza cykl filmów edukacyjno-informacyjnych: „Szpitalny Oddział Informacyjny” , który będzie publikowany na Facebooku Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, na stronie www.szpital.mielec.pl oraz na YouTubie, na kanale mielec112.

Opóźnia się budowa parku sensorycznego

Odwleka się rozpoczęcie budowy parku Sensorycznego przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego. Do tej pory odbyły się już 2 przetargi i obydwa zostały unieważnione.

09.07.2019

Wyniki matur 2019

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur tegorocznych absolwentów szkół średnich. Na ich tle oba mieleckie rodzaje szkół – licea i technika prezentują się lepiej niż średnie wyniki krajowe.