Filtruj wiadomości

Znaleziono pewną sumę pieniędzy

Biuro Rzeczy Znalezionych poszukuje właściciela pewnej sumy pieniędzy. Pieniądze te zostały znalezione w okolicach mieleckiego szpitala i przyniesione do biura przez uczciwego znalazcę.

12.06.2019

Powitanie Lata: będą zmiany w organizacji ruchu na starówce

W związku z organizacją „Powitania Lata”, w sobotę, 22 czerwca, czasowo zmieni się organizacja ruchu w rejonie ulic: Lisa i Rzecznej.

Kongres Poradnictwa

Dnia 1 lipca 2019 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbędzie Kongres Poradnictwa z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem Kongresu jest zainicjowanie procesu integracji różnych nurtów poradnictwa: prawnego, obywatelskiego, rodzinnego

Ważna informacja dla przedsiębiorców

Ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 roku, poz. 1592) wprowadziła szereg zmian i nowych obowiązków w ustawie z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (tj. Dz.U. z 2019r. poz. 701 ze zm.).

Program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu”

Adresatami programu są poszkodowane na skutek żywiołu osoby niepełnosprawne oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, wydane przed 16 rokiem życia.

08.06.2019

Konsumencie! Uważaj na nieuczciwych sprzedawców prądu i gazu

W powiecie mieleckim wciąż dochodzi do licznych oszustw z nieuczciwymi sprzedawcami prądu i gazu w roli głównej. O tym, jak chronić się przed podpisaniem niekorzystnej umowy mówił w „Rozmowach z Korso” Powiatowy Rzecznik Konsumentów Michał Nowak.

Akcja odkomarzania

W związku z licznymi sygnałami o uciążliwych plagach komarów Starosta Stanisław Lonczak podjął inicjatywę wraz z gospodarzami wszystkich gmin powiatu o uzyskanie od Wojewody Podkarpackiego środków na przeprowadzenie kompleksowej akcji odkomarzania.

Szansa dla OSP

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak wraz Zarządem Powiatu Mieleckiego informuje, że Ochotnicze Straże Pożarne mogą składać wnioski o dofinansowanie na zwiększenie potencjału technicznego OSP poprzez zakup nowego sprzętu.

Starosta odpowiada Marszałkowi

Podobnie jak zarząd województwa i Pan Marszałek Władysław Ortyl, nowe władze samorządowe powiatu, włącznie ze mną, były i są nadal zwolennikami kontynuacji prac nad drugą mielecką przeprawą mostową oraz połączenia jej z miastem poprzez wiadukt.

Starostwo będzie czynne w sobotę (8 czerwca)

Starostwo Powiatowe w Mielcu będzie czynne w sobotę, 8 czerwca, w godzinach 7.30-14.30. Z kolei piątek tj. 21 czerwca br.ustanawia się dniem wolnym od pracy.

Rozmawiali o transporcie zbiorowym

Wpływ nowych regulacji na organizację transportu zbiorowego na terenie powiatu mieleckiego przedstawiał podczas ostatniego Konwentu Wójtów Marcin Gromadzki z firmy Public Transport Consulting, będący konsultantem tej ustawy.

Inwestycje

Park Sensoryczny

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego powstanie park sensoryczny. Główną ideą projektu jest zaktywizowanie i transformacja dysfunkcjonalnej przestrzeni zastanej w mieście