Sprawdzano skuteczność oprysku

26.05.2020 Kategoria: Informacje

W dniu dzisiejszym tj. 26 maja 2020 roku Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ryszard Krawiec sprawdzali skuteczność ostatnio przeprowadzonych oprysków.

Przypomnijmy, równo dwa tygodnie temu, przy wspólnym zaangażowaniu całego zarządu powiatu mieleckiego, zostały wykonane opryski na odcinku od mostu na Wiśle w miejscowości Zaduszniki do miejscowości Durdy wzdłuż linii kolejowej Nr 65. Oprysk miał za zadanie walkę z rozprzestrzeniającym się Afrykańskim Pomorem Świń (ASF).

Podczas inspekcji znaleziono ślady zwierzyny (dzik, sarna) cofającej się od opryskanego wału. To dobra wiadomość dla okolicznych rolników, którzy mogą czuć się bezpiecznie przed zagrożeniem ASF.

Ślady zwierzyny znaleziono obok mostu w Zadusznikach i jak podkreśla starosta mielecki, bardzo chciałby kontynuować oprysk od mostu w Zadusznikach, wzdłuż wału, przez Rożniaty aż do ujścia Wisłoki do Wisły. Tak przeprowadzony oprysk skutecznie ochroniłby północną część powiatu mieleckiego przed migracją zwierzyny z województwa świętokrzyskiego.