Trwa remont oddziału położniczo-noworodkowego

28.05.2020 Kategoria: Inwestycje

Jeszcze tego lata mielczanki skorzystają z nowych wnętrz Oddziału Położniczo-Noworodkowego w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego.

Kompleksowa modernizacja oddziału jest finansowana z budżetu Powiatu Mieleckiego. Realizacją prac zajmuje się firma CREO Sp. z o.o. z Rzeszowa, która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę na realizację tego zadania – wysokości 965 550 zł.

Dziś, tj. 28 maja, w obecności Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka oraz Członka Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Działowskiego odbyła się rada budowy, podczas której podsumowano postępy w prowadzonych na terenie szpitala pracach. – Jeśli uzgodnione podczas rady terminy zostaną zachowane, a mam nadzieję, że tak się stanie, zmodernizowany oddział zostanie oddany do użytku jeszcze w lipcu br. – mówi Stanisław Lonczak, Starosta Powiatu Mieleckiego.

Zgodnie z zapisami postępowania przetargowego, zakres prowadzonych prac obejmie m.in. malowanie ścian pomieszczeń oddziału, a także wymianę wykładzin podłogowych, drzwi i okien. W salach i na korytarzach pojawią się dodatkowe poręcze, a w łazienkach, które ulokowane będą w każdej z sal – nowa armatura wraz ze stałymi osłonami prysznica oraz progami antywypływowymi.

Wyremontowany oddział ma cieszyć oko nowoczesną estetyką, ale, przede wszystkim, ma być bezpieczniejszym i bardziej komfortowym miejscem dla przebywających w szpitalu pacjentek i ich małych dzieci. – To podstawowy cel tej ważnej i długo wyczekiwanej inwestycji. Liczymy, że przełoży się ona także na zwiększenie liczby kobiet, które – zamiast korzystać z ościennych placówek – zdecydują się urodzić dzieci właśnie tutaj, w mieleckim szpitalu – podkreśla starosta.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA LOCZAKA, STAROSTY POWIATU MIELECKIEGO: