Filtruj wiadomości

13.07.2018

Inwestycje

Wspólna inwestycja samorządów. Trwa budowa podgrzewanej płyty boiska

Miasto Mielec i Powiat Mielecki wspólnie rozpoczęły budowę instalacji podgrzewania płyty mieleckiego boiska. Prace mają potrwać kilka tygodni.

11.07.2018

Inwestycje

Już wkrótce: winda w przychodni przy ul. Sandomierskiej

Trwają prace przy budowie windy w Przychodni Nr 1. To już kolejne udogodnienie dla niepełnosprawnych realizowane przez władze samorządowe Powiatu Mieleckiego.

10.07.2018

Trwają prace w obrębie al. Kwiatkowskiego i al. Niepodległości

Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego inwestują w centrum Mielca. Od przeszło dwóch miesięcy przy al. Kwiatkowskiego trwa remont ważnego ciągu komunikacyjnego łączącego centrum miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną.

09.07.2018

Powiat przebuduje drogę relacji Gawłuszowice – Chrząstów – Mielec

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Nr 1 143R relacji Gawłuszowice – Chrząstów – Mielec.

Edukacja

Warsztaty zespołu „Groszek EkoFit”

Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego aktywnie promują zdrowy styl życia poprzez aktywne działania warsztatowe w szerokim zakresie. W warsztatach prowadzonych od początku roku szkolnego 2017/2018 wzięło udział łącznie 675 osób.

Edukacja

Powiatowe zakończenie roku: znamy najzdolniejszą młodzież i „BELFRA THE BEST’ię”

W mieleckim SCK odbyło się doroczne zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich prowadzonych przez Powiat Mielecki. Najzdolniejsza młodzież otrzymała nagrody i wyróżnienia, były też laury „Belfer the Bestia” dla najlepszych nauczycieli.

20.06.2018

Młodzi dla przeszłości – Mała Ojczyzna

15 czerwca w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za projekt edukacyjny ,,Młodzi dla przeszłości – Mała Ojczyzna”. I miejsce w konkursie zdobył zespół "Ekonomika".

Sukces uczniów I LO w patriotycznym konkursie

Laureatami III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „O Naszą Niepodległą! – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914-1922” została drużyna I Liceum Ogólnokształcącego.

Ostatnia grupa praktykantów ZST wróciła z Niemiec

Uczniowie ZST spędzili miesiąc w Niemczech, biorąc udział w projekcie „Możesz więcej! – praktyczna nauka zawodu w kraju sąsiada”. Był to już kolejny wyjazd uczniów tej szkoły na zagraniczne praktyki zawodowe.

Edukacja

Uczennice mieleckiej budowlanki najlepsze w województwie

11 czerwca 2018 roku uczennice z klasy III B technikum nr 2 Edyta Strzelczyk i Weronika Marzec reprezentowały Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy AK w Mielcu w finale konkursu wojewódzkiego ,,Poznaj Prawo Budowlane’’.

Klasa wojskowa z Elektryka na uroczystości w Książnicach

W niedzielne popołudnie 10 czerwca 2018 r. w Książnicach k/Mielca, odbyła się podniosła uroczystość odsłonięcia kamienia pamięci i posadzenia dębu niepodległości por. Jana Hajca.

Edukacja

Sukces w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego

Karolina Pryga, uczennica trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, znalazła się w elitarnym gronie dziesięciu nagrodzonych uczestników ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Great Poles