Bezpieczniej w drodze do szkoły. Powstaje system aktywnych świateł

30.08.2018 Kategoria: Inwestycje

W sąsiedztwie stacji paliw przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu rozpoczął się montaż aktywnych świateł mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa tak pieszych jak i kierowców.

Budowa nowej sygnalizacji świetlnej w Chorzelowie pozwoliła na demontaż istniejącego tam systemu aktywnego przejścia dla pieszych. By system mógł nadal dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu mieleckiego, Komisja Bezpieczeństwa i Porządku działająca przy Starostwie Powiatowym w Mielcu wskazała miejsce nowego montażu na przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. To miejsce szczególnie niebezpieczne, łączące ze sobą 2 duże osiedla. To również miejsce często używane przez dzieci idące do szkoły.

Planowany termin uruchomienia systemu to 3 września 2018 roku.

Aktywne przejście dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się tylko wtedy gdy jest potrzebne.