Filtruj wiadomości

Starosta Stanisław Lonczak w wywiadzie dla Korso

O budżecie na 2019 rok oraz kluczowych inwestycjach opowiedział w wywiadzie video starosta mielecki Stanisław Lonczak. Premiera materiału w piątek, 25 stycznia, o godz. 17:00.

Za nami IV sesja Rady Powiatu Mieleckiego

W środę, 23 stycznia, odbyły się kolejne obrady Rady Powiatu Mieleckiego. Sprawdź, jakie uchwały podjęli radni.

23.01.2019

Radni uchwalili budżet Powiatu Mieleckiego na 2019 rok

W środę, 23 stycznia, odbyły się kolejne obrady Rady Powiatu Mieleckiego. Kluczowym punktem było uchwalenie przed radnych budżetu na 2019 rok.

22.01.2019

Nominacje, odznaczenia i medale dla funkcjonariuszy WKU

22 stycznia w Muzeum Regionalnym w Mielcu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczone zostały odznaczenia, akty mianowania na wyższe i pierwsze stopnie oficerskie oraz medale za długoletnią służbę.

21.01.2019

Nowoczesne nauczanie w ZST

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu uczniowie mogą już korzystać z klasopracowni oferujących nowoczesne metody nauczania. To jedyne takie pracownie na Podkarpaciu!

W starostwie trwa Konwent Wójtów

Starostwo Powiatowe w Mielcu jest dziś gospodarzem Konwentu Wójtów Powiatu Mieleckiego. Włodarze gmin dyskutują m.in. o planowanych inwestycjach drogowych.

Rozpoczął się nabór do Platform Startowych

Głównym celem Platformy jest stworzenie warunków sprzyjających powstawaniu oraz rozwijaniu innowacyjnych i technologicznych przedsiębiorstw, które po opuszczeniu Platformy będą mogły otrzymać dotację w wysokości do 800 tys. PLN.

Poznaj E-RADĘ!

Wszystkie ważne informacje związane z działalnością organów samorządu powiatowego dostępne są w jednym miejscu – na wygodnej platformie E-RADA.

Zguby czekają na mieszkańców powiatu mieleckiego!

Telefony komórkowe, klucze, ubrania, a nawet… dron – to wszystko czeka na swoich właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych działającym przy Starostwie Powiatowym w Mielcu.

O przyszłości stref ekonomicznych

W poniedziałek, 14 stycznia, w Mielcu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polsko-Niemiecką Izbę Handlową poświęcone m.in. kierunkom rozwoju polskiej gospodarki i nowej formule funkcjonowania stref ekonomicznych.

14.01.2019

Kondolencje w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska

14.01.2019

Kolejna sesja Rady Powiatu Mieleckiego już 23 stycznia br.

23 stycznia o godz. 11:00 rozpoczną się obrady IV Sesji Rady Powiatu Mieleckiego.