Filtruj wiadomości

04.11.2019

Jest czterech kandydatów

Zakończył się nabór kandydatów na stanowisko Dyrektora Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Akcja „Znicz” na drogach powiatu mieleckiego

Od 31 października do 3 listopada policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby bliskich oraz dbać o płynność ruchu, szczególnie w okolicach cmentarzy.

Spotkanie w Ministerstwie Zdrowia

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak wziął udział w spotkaniu z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim.

Brak miejsc w domkach wystawienniczych

Zachęcamy wystawców do przygotowywania własnych stoisk wystawienniczych podczas Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu w dniu 15 grudnia br. Miejsca w drewnianych domkach wyczerpały się.

Ćwiczenia Obrony Cywilnej

Na terenie Powiatu Mieleckiego odbyły się ćwiczenia Obrony Cywilnej pod nazwą „Realizacja zadań ochrony ludności i obrony cywilnej na wypadek wystąpienia nadzwyczajnych zagrożeń i sytuacji kryzysowych na terenie powiatu i gmin”.

Puchar dla Polaków

Reprezentacja Polski zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji narodowej oraz zdobyła główny Puchar Challenge France w tegorocznych Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających. Patronem honorowym reprezentacji Polski był również Starosta Mielecki

Ostatnie osiem miejsc w drewnianych domkach

Ważna informacja dla wystawców, którzy planują przygotowanie stoisk wystawienniczych na Powiatowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu. Pozostało jeszcze osiem wolnych miejsc w drewnianych domkach.

Otwarcie nowej Biblioteki

Przebudowany i zmodernizowany budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kusocińskiego 25 października otworzył swoje podwoje dla czytelników, którzy licznie stawili się na uroczystym otwarciu tego tak bardzo oczekiwanego przez mielczan obiektu

Pożyczka dla szpitala

Podczas XII nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni zdecydowali o udzieleniu pożyczki mieleckiemu szpitalowi w wysokości 2,5 mln PLN.

Komunikat - ćwiczenia Obrony Cywilnej

29 października 2019 roku na terenie gmin: Borowa. Czermin i Gawłuszowice odbędzie się ćwiczenie Obrony Cywilnej.

Dzieci z wizytą u Starosty

Nietypowi goście w mieleckim Starostwie. Dzieci z klasy III B Szkoły Podstawowej Nr 6 odwiedziły dziś (23.X) siedzibę władz Powiatu Mieleckiego.

Konkurs wiedzy

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu zorganizowała konkurs wiedzy o policji i o bezpieczeństwie pod nazwą „Razem bezpiecznie na drodze – sprawdź swoją wiedzę na 100-letnią rocznicę powołania Policji Państwowej”.