Filtruj wiadomości

14.07.2023

MARR S.A. zaprasza na szkolenie dla przedsiębiorców

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. wspólnie z Enterprise Europe Network WSIiZ Rzeszów organizują szkolenie dla przedsiębiorców „Wpływ zrównoważonego rozwoju na wzrost konkurencyjności firmy”.

13.07.2023

Leczenie poudarowe botuliną w mieleckim szpitalu

Do tej pory chorzy po hospitalizacji na Oddziale Udarowym mogli w Mielcu poddać się rehabilitacji i farmakoterapii, a teraz nie muszą wyjeżdżać, by dodatkowo skorzystać z bardzo skutecznej metody - leczenia toksyną botulinową.

13.07.2023

Dziś możliwy silny deszcz z burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Prognozowane zjawiska mają dotyczyć kilkunastu powiatów, w tym powiatu mieleckiego.

Ogłoszenie o naborze przedstawicieli

reprezentujących podmioty społeczeństwa obywatelskiego działające w obszarach: społecznym, gospodarczym i środowiskowym w Radzie Strategii Rozwoju Ponadlokalnego „Dorzecze Wisłoki” na lata 2022-2030.

12.07.2023

22 lipca jedziemy przez Radomyśl Wielki!

Już 22 lipca odbędzie się pierwsza spośród trzech planowanych Rundek Rowerowych z Powiatem Mieleckim. Trasa przejazdu obejmie gminy: Radomyśl Wielki i Wadowice Górne.

11.07.2023

Szkolenia i warsztaty w ramach „Uniwersytetu Samorządności”

Gmina Mielec zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu mieleckiego do udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach.

Szkolenie z programu „Czyste powietrze”

Na prośbę Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie w dniu 7 lipca 2023 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6 odbyło się szkolenie z Programu priorytetowego „Czyste powietrze”.

Umowa na utworzenie Branżowego Centrum Umiejętności podpisana!

4 lipca br. w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie podpisano pierwsze umowy na utworzenie Branżowych Centrów Umiejętności. Jedno z nich powstanie w Mielcu.

Stypendia pomostowe dla maturzystów

Jeżeli jesteś zdolny, ambitny, chcesz podjąć naukę na dziennych studiach magisterskich i pochodzisz z rodziny byłego pracownika ppgr powinieneś to przeczytać!

Ogłoszenie

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego z 2023 r. poz. 3213 ukazało się ogłoszenie Starosty Powiatu Mieleckiego o możliwości zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim.

Zarząd Powiatu przyznał stypendia sportowe

Czternastu sportowców z terenu powiatu mieleckiego otrzymało stypendia za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i zagranicznym.

Jubileuszowa V Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim

Rosnąca popularność Rundki Rowerowej z Powiatem Mieleckim sprawiła, że w tym roku, zamiast jednej takiej imprezy, organizujemy aż trzy. Zgłoś swój udział już dziś!