Filtruj wiadomości

Młodzież z ZSB wzięła udział w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym

15 marca 2019 roku na całym świecie, a także w Polsce młodzież uczestniczyła w Międzynarodowym Strajku Klimatycznym.

Powiat wyremontuje kolejne drogi

Łącznie 6,4 km dróg powiatowych wyremontuje już wkrótce Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu. Ogłoszono przetarg na realizację tego zadania.

Trwa kompleksowy remont Przychodni Nr 4

Mielecka „czwórka” już niebawem stanie się bardziej komfortowa dla pacjentów. W przychodni trwa realizowana przez Powiat Mielecki termomodernizacja i przebudowa o wartości blisko 4,5 miliona złotych.

XII edycja Zimowej Szkoły Pierwszej Pomocy w ZST

113 uczniów z ZST wzięło udział w Zimowej Szkole Pierwszej Pomocy. Tematem zajęć były Podstawowe Zabiegi Ratujące Życie osób dorosłych (BLS Basic Life Support).

Nowoczesny robot przemysłowy KUKA w CKPiDN

W dniu 14 marca 2019 r. została podpisana umowa pomiędzy CKPiDN w Mielcu a firmą Kuka CEE Gmbh Sp. z o.o. Udział w tym wydarzeniu wziął Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Wiosenna Ekomoda w ZS Mielec

Kolejny raz uczennice i uczniowie Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu wzięli udział w spotkaniu „Ekologia dla Każdego”.

22 czerwca kolejne Powiatowe Powitanie Lata!

To będzie fantastyczny początek wakacji! Starostwo Powiatowe w Mielcu już dziś zaprasza do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Powitania Lata.

Ruszają prace przy remoncie Przychodni Nr 5

Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego podpisały umowę na termomodernizację i przebudowę „piątki”. Prace w przychodni ruszą w ciągu kilku najbliższych dni.

Gminny Dzień Sołtysa w Przykopie

Sołtysi z gminy Padew Narodowa wspólnie obchodzili swoje święto. Gminny Dzień Sołtysa odbył się w sobotę, 9 marca.

Rozstrzygnięto konkurs Elektro-Tech

9 marca br. aula Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu wypełniła się uzdolnioną technicznie młodzieżą ze starszych klas szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów powiatu mieleckiego.

09.03.2019

W Szydłowcu posadzono dęby Stanisława Kasznicy i Jana Rydzowskiego

W sobotę, 9 marca, na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu, odbyło się odsłonięcie pamiątkowych tablic przy dębach pamięci Żołnierzy Wyklętych.

08.03.2019

Uniwersytet Trzeciego Wieku świętował Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkali się na uroczystej gali. Życzenia dla Pań przekazał starosta mielecki Stanisław Lonczak.