Niemiecka delegacja z wizytą w starostwie

12.04.2019 Kategoria: Edukacja

Uczniowie i nauczyciele z Bertolt-Brecht-Gesamtschule już po raz szesnasty odwiedzili Mielec. Tradycyjnie na mapie ich wycieczek po mieście znalazło się starostwo powiatowe.

Siedmioro uczniów z BBG Löhne już od kilku dni towarzyszy swoim mieleckim rówieśnikom w ich codziennym szkolnym życiu. Jednym z elementów wymiany są wycieczki, podczas których Niemcy mogą poznać najważniejsze i najciekawsze miejsca na mapie powiatu mieleckiego. O pierwszych wrażeniach z pobytu w Polsce opowiedzieli podczas spotkania w starostwie powiatowym w piątek, 12 kwietnia.

Spotkanie poprowadził Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który przekazał zebranym najważniejsze informacje dotyczące powiatu mieleckiego i starostwa powiatowego jako jednostki samorządu terytorialnego. – Niezmiernie cieszymy się z tej wizyty i wszystkim życzymy, by przyniosła ona wiele radości, nowej wiedzy i doświadczeń. Wierzę, że kontakty między młodzieżą z różnych krajów są ważne, rozwijające i przyszłościowe – zwracał się do młodzieży starosta mielecki.

Z tym, iż wymiany językowe mają istotny wpływ na dalszą ścieżkę nauki i kariery młodych ludzi zgodził się Volker Hegemann, nauczyciel z Bertolt-Brecht-Gesamtschule. – Wielu uczniów biorących udział w wymianie w latach ubiegłych studiuje dziś języki obce albo pracuje w organizacjach międzynarodowych. Są i tacy, na których Mielec wywarł tak duże wrażenie, że wracają tu na wakacje – przekonywał. Powiatowym władzom samorządowym, dyrekcji i nauczycielom I Liceum Ogólnokształcącego podziękował za wsparcie i zaangażowanie w realizacji programu wymian. – Zawsze spotykamy się tutaj z pomocą i uśmiechem – podkreślał.

Wymiana polsko-niemiecka pomiędzy Bertolt-Brecht-Gesamtschule a I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu została zorganizowana już po raz szesnasty. Ze zrealizowanych w jej ramach wyjazdów za granicę skorzystało jak dotąd około 300 uczniów.