Przy Przychodni Nr 4 powstanie nowy parking

26.04.2019 Kategoria: Inwestycje

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na wykonanie projektu architektoniczno-budowlanego z koncepcją na budowę parkingu przy mieleckiej „czwórce”.

Zadaniem wyłonionego w postępowaniu wykonawcy będzie zaprojektowanie parkingu dla samochodów osobowych, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dla osób niepełnosprawnych. Nowy parking ma zostać połączony z tym już istniejącym oraz ze zjazdem z drogi gminnej.

Nabór ofert od potencjalnych wykonawców potrwa do 10 maja br.

Przypomnijmy. W Przychodni Nr 4 w Mielcu trwa obecnie kompleksowy remont wart łącznie blisko 4,5 miliona złotych. Wartą ponad 2,2 miliona złotych termomodernizację obiektu wsparło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podkarpackiego  na lata 2014-2020 wysokości 1 220 925,52 zł. Z kolei przebudowę i remont budynku samorząd Powiatu Mieleckiego finansuje w całości z własnych środków. Koszt tych prac to 2 167 512 zł.

Kompleksowa modernizacja „czwórki” obejmuje, oprócz termomodernizacji, także naprawę pokrycia dachowego i remont schodów. Wewnątrz realizowana jest z kolei budowa bądź wymiana szeregu instalacji: elektrycznej, fotowoltaicznej, centralnego ogrzewania oraz klimatyzacji; wymiana okładzin ściennych i podłogowych oraz drzwi i okien, a także przebudowa pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Prace mają zostać zakończone do 14 czerwca br.

Nowy parking będzie kolejnym udogodnieniem dla pacjentów.