Zapraszamy na Powiatowy Jarmark Świąteczny w Mielcu!

18.11.2022 Kategoria: Informacje

Już 11 grudnia na mieleckim Rynku odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Jarmarku Świątecznego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Bożonarodzeniowy jarmark jest imprezą, która przez lata zdążyła na stałe wpisać się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Mielcu. Zainteresowanie nią rośnie z roku na rok – o czym świadczy choćby liczba odwiedzających jarmark wystawców.

Tylko w trakcie trzech pierwszych tygodni naboru, do udziału w imprezie zgłosiło się blisko 100 wystawców. Do Mielca przyjadą nie tylko z regionu, ale i najodleglejszych zakątków Polski. Na przygotowanych przez nich stoiskach będzie można zakupić wszystko, co niezbędne do przygotowania Świąt Bożego Narodzenia.

Co dokładnie znajdziecie na jarmarku? W ofercie zgłoszonych dotychczas wystawców znajdą się w szczególności produkty przydatne na świątecznym stole: miody i produkty pszczele, naturalne soki, wyroby cukiernicze, octy, wina, chałwy, sery i oscypki, obwarzanki, oleje, przetwory z róży, pierniczki, krówki, ciasta, pierogi, przyprawy, kiszona kapusta, zioła, syropy, chleby czy wędliny. Nie braknie również oryginalnych, własnoręcznie wykonanych ozdób: choinek, stroików, bombek, a także elementów wystroju wnętrz wykonanych z wikliny, sznurka, sklejki, drewna czy też metodą decoupage. Na jarmarku odnajdziecie ponadto wiele pomysłów na oryginalne gwiazdkowe prezenty dla najbliższych, m.in. biżuterię i kamienie naturalne, haftowane obrusy, szydełkowe, szmaciane i ludowe zabawki, ceramikę, balony, obrazy, dekoracyjne skóry i kosze, świece czy elementy zimowego ubioru.

Warto podkreślić, że nabór wystawców cały czas trwa! Zainteresowani wystawcy mogą wynająć powierzchnię pod stoiska wystawiennicze za opłatą 25 zł/m2. Minimalna powierzchnia do wynajęcia to 2 m2. Organizacja stoiska, jak i jego wyposażenie w całości leży w gestii wystawcy (wystawca przyjeżdża z własnym namiotem, stołami, krzesłami itp.)

AKTUALIZACJA Z DNIA 28.11.2022:

NABÓR DLA WYSTAWCÓW ZOSTAJE ZAMNIĘTY ZE WZGLĘDU NA WYCZERPANIE POWIERZCHNI WYSTAWIENNICZEJ.

Warunkiem udziału w jarmarku jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i przekazanie jej wraz z dowodem wpłaty w terminie do 2 grudnia 2022 roku do Biura Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Mielcu – osobiście, przy ul. Wyspiańskiego 6, pok. 321 lub e-mailowo na adres: promocja@powiat-mielecki.pl. Karta zgłoszeniowa i regulamin imprezy dostępne są TUTAJ

Należną opłatę należy wpłacić na rachunek bankowy Powiatu Mieleckiego, nr konta: 36 1020 4391 0000 6002 0167 5271 w terminie do 2 grudnia 2022 r., w tytule przelewu wpisując: „Powiatowy Jarmark Świąteczny 2022, opłata wystawowa + imię i nazwisko / nazwa firmy”.

AKTUALIZACJA Z DNIA 28.11.2022:

Zapraszamy!