Zapobiegajmy Pożarom

10.03.2020 Kategoria: Informacje Patronat

W Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu odbyło się dziś (10.03) podsumowanie powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego pod hasłem „Zapobiegajmy Pożarom". Nad konkursem honorowy patronat objął Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak.

W zorganizowanym przez Powiatowy Oddział Związku OSP RP spotkaniu uczestniczyli jego tegoroczni laureaci i ich opiekunowie. Konkurs organizowany jest na terenie całego kraju już ponad 40 lat. Uczestniczą w nim dzieci, młodzież i osoby dorosłe w swoich grupach wiekowych.
W obecnej edycji uczestniczyli przedstawiciele wszystkich gmin Powiatu Mieleckiego.
Łącznie do konkursu na poziomie gminnym zgłoszono 627 prac, z czego do eliminacji na szczeblu powiatowym wytypowano 151 prac. Z tej puli komisja konkursowa, której przewodniczył Edward Kociański oceniła i wybrała 41 prac finałowych. W dniu dzisiejszym wszyscy oni, jak również ich opiekunowie odebrali dyplomy i wyróżnienia oraz okolicznościowe upominki.

Podczas uroczystości Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak podkreślał zaangażowanie tak licznej grupy najmłodszych mieszkańców powiatu w tematykę związaną z bezpieczeństwem oraz zapobieganiem pożarom. Jego zdaniem konkurs jest doskonałą okazją do tego by już od najmłodszych lat, w formie zabawy tłumaczyć, abyśmy sami umieli zadbać o własne bezpieczeństwo.

Obecny na uroczystości Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu - Łukasz Kapinos odnosząc się do wystawy towarzyszącej ceremonii, zauważył, że dzieci bardzo trafnie ujęły w swych pracach trudny zawód strażaka. – Jest tutaj wszystko, i płacz dziecka i radość, ogień i woda, a nawet wichury – a więc wszystkie te żywioły i emocje, które towarzyszą nam w naszej trudnej pracy – zauważył.

Jak poinformował Franciszek Augustyn, Prezes Powiatowego Oddziału Związku OSP RP - aż 23 spośród wyłonionej grupy 41 prac konkursowych z terenu Powiatu Mieleckiego zakwalifikowało się do grona tegorocznych finalistów w odbytych już eliminacjach wojewódzkich.
Prace mieleckich dzieci aż w 8 przypadkach ocenionych zostało najwyżej w swoich grupach wiekowych. - To dobrze wróży nam w tegorocznym finale konkursu – ocenił F. Augustyn.

mp