Wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego

19.06.2024 Kategoria: Informacje

Punktualnie w południe, 19 czerwca, wystartowały obrady III sesji Rady Powiatu Mieleckiego.

Kluczowym punktem dzisiejszych obrad będzie rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za rok 2023, włącznie z przyznaniem absolutorium Zarządowi Powiatu Mieleckiego.

Radni zajmą się ponadto Raportem o stanie Powiatu Mieleckiego za 2023 rok: punkt poświęcony temu zagadnieniu obejmie przedstawienie raportu oraz debatę nad nim.

W dalszym programie obrad znajdzie się również podjęcie uchwał w sprawach m.in. oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej i zatwierdzenia sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu i Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu za 2023 rok; powołania Rad Społecznych działających przy szpitalu i pogotowiu czy przyjęcia „Powiatowego Programu Korekcyjno-Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc Domową na lata 2024-2028”.

Szczegółowy program obrad dostępny jest TUTAJ