Trwa nabór wniosków na stypendia sportowe

22.05.2024 Kategoria: Informacje

Zgodnie z art. 31 ust. 1 i ust. 3 ustawy o sporcie, jednostki samorządu terytorialnego mogą ustanawiać i finansować okresowe stypendia sportowe dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe. Rada Powiatu Mieleckiego określiła szczegółowe zasady przyznawania stypendiów sportowych w uchwale nr XVI/128/2012 Rady Powiatu Mieleckiego z dnia 11 kwietnia 2012r.

Starosta Powiatu Mieleckiego zaprasza organizacje sportowe z terenu powiatu mieleckiego, prowadzące działalność statutową w zakresie kultury fizycznej i sportu do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym. Termin składania wniosków – do 1 czerwca.

Zarząd Powiatu Mieleckiego, biorąc pod uwagę osiągnięty wynik sportowy, znaczenie danej dyscypliny sportu dla wzrostu poziomu usportowienia dzieci i młodzieży i poziomu zdrowotności oraz promocję powiatu mieleckiego, może przyznać stypendium sportowe w kwocie do 800 zł miesięcznie dla zawodników posiadających osiągnięcia w odpowiedniej kategorii wiekowej.

Szczegółowych informacji w sprawie stypendiów sportowych udziela Wydział Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Mielcu, ul. Wyspiańskiego 6 pok. 206, tel. (17) 78 00 417, e-mail: nkoziol@powiat-mielecki.pl

Pliki do pobrania znajdziesz TUTAJ