Ruszyły matury

04.05.2023 Kategoria: Edukacja Informacje

Do tegorocznych matur przystąpiło 1021 absolwentów spośród wszystkich szkół średnich podlegających mieleckiemu starostwu.

Podobnie jak w latach poprzednich najwięcej, bo 458 to mieleccy licealiści. Spośród nich najliczniejszą grupę stanowią uczniowie I LO (200).

Mieleckie szkoły techniczne przygotowały do tegorocznych matur 395 absolwentów. Podobnie jak w latach poprzednich w tej grupie prym wiedzie Zespół Szkół Technicznych w Mielcu (186).

-Wyniki tegorocznych matur znane będą na przełomie czerwca i lipca – powiedział Wicestarosta Mielecki - Andrzej Bryła, odpowiadający za mielecką oświatę.

- Rozpoczynającym dziś zmagania maturalne życzę tradycyjnego połamania piór. Myślę, że tegoroczne wyniki nie będą gorsze od tych z lat poprzednich, kiedy to mieleccy maturzyści osiągali wyniki znacznie przewyższające średnią krajową – dodał.

Podane powyżej liczby , jak i poniższa tabela nie obejmują placówek, dla których Powiat Mielecki nie jest organem prowadzącym (ZSR w Rzemieniu oraz VLO w Mielcu)

matury_tab2.jpg

mp