Radni obradowali po raz szósty w tej kadencji

02.04.2019 Kategoria: Samorząd

We wtorek, 2 kwietnia, odbyły się szóste w tej kadencji obrady Rady Powiatu Mieleckiego.

Sesję otworzyła symboliczna minuta ciszy, którą radni dedykowali zmarłemu przed kilkoma tygodniami Stanisławowi Kowalowi – radnemu Rady Powiatu Mieleckiego pierwszej kadencji.

Tuż po uchwaleniu porządku obrad oraz przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz Zarządu Powiatu między sesjami złożył Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Następnie radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Mieleckiego oraz uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na rok 2019.

Rada podjęła uchwały w sprawie powołania rad społecznych: pogotowia i szpitala (więcej TUTAJ), a także podjęła dyskusję w sprawie cesji wierzytelności Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Nowo wybrany dyrektor lecznicy, Józef Więcław, pojawił się na sesji, aby przedstawić się radnym i pokrótce zaprezentować swoją wizję funkcjonowania szpitala (więcej TUTAJ).

Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych i rodzinnych domów dziecka oraz w sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim w 2019 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wśród kolejnych punktów znalazła się analiza sprawozdań z działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Inspekcji Weterynaryjnej i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Oceniono też zakres działań Komendy Powiatowej Policji w Mielcu w 2018 roku.

Rok 2018 podsumowało także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, którego działalności dotyczyły aż trzy punkty obrad. Radni zapoznali się nie tylko z ogólnym podsumowaniem pracy jednostki za rok 2018, ale także ze sprawozdaniami z realizacji rodzinnej pieczy zastępczej oraz „Powiatowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Powiecie Mieleckim na lata 2016-2022”.

Obrady zamknęły interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia radnych.