Wybrano skład rad społecznych pogotowia i szpitala

02.04.2019 Kategoria: Samorząd

Podczas wtorkowej sesji Rady Powiatu Mieleckiego radni wybrali składy rad społecznych mieleckiego pogotowia i szpitala.

Składy dotychczasowych rad społecznych pogotowia i szpitala wygasły w dniu 26 marca br. Nowych członków wybrano zgodnie zapisami Ustawy o działalności leczniczej oraz statutów pogotowia i szpitala. Obie rady będą liczyć po osiem osób, w tym: po jednej osobie tj. przewodniczącym wskazanym przez Starostę Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka, po jednej osobie wskazanej przez Wojewodę Podkarpackiego Ewę Leniart oraz po sześć osób wskazanych przez Radę Powiatu Mieleckiego.

Na czele Rady Społecznej działającej przy Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego Samodzielnego Publicznego Zakładu w Mielcu stanie Andrzej Bryła. Osobą desygnowaną przez Wojewodę Podkarpackiego będzie Fryderyk Kapinos. Wśród członków rady społecznej znajdą się także: Jacek Juwa, Łukasz Kapinos, Paweł Pazdan, Dorota Ciuba, Michał Deptuła i Józef Piątek.  Skład ten rada powiatu zaakceptowała większością 16 głosów za, przy sześciu głosach wstrzymujących się.

Taki sam był wynik głosowania dotyczącego ustalenia składu Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Jej przewodniczącym, wskazanym przez starostę mieleckiego, będzie Andrzej Chrabąszcz, osobą desygnowaną przez wojewodę – Zbigniew Tymuła. Kolejnymi członkami wybrano: Józefa Smacznego, Huberta Skalskiego, Zbigniewa Działowskiego, Grzegorza Tychanowicza, Henryka Niedbałę i Andrzeja Głaza.

Pierwsze posiedzenia nowo wybranych rad odbędą się 11 kwietnia br.