Rada ds Informatyzacji Edukacji

01.03.2024 Kategoria: Edukacja Informacje

Zdzisław Nowakowski Wiceszefem ministerialnej Rady ds. Informatyzacji Edukacji

Zarządzeniem Ministra Edukacji z 28 lutego 2024 r. minister Barbara Nowacka powołała Radę do spraw Informatyzacji Edukacji.

Główne zadania Rady to wspieranie Ministra Edukacji, w zakresie wdrażania technologii cyfrowych w systemie oświaty, przedstawianie Ministrowi rekomendacji dotyczących kierunków działań w systemie oświaty związanych z rozwojem w Polsce społeczeństwa informacyjnego oraz gospodarki opartej na wiedzy.
Rada będzie także opiniować inicjowane działania w zakresie edukacji informatycznej, edukacji medialnej i zastosowań technologii informacyjno-komunikacyjnych w systemie oświaty oraz ich wpływ na bezpieczeństwo cyfrowe dzieci i młodzieży.

Rada sama będzie miała za zadanie inicjowanie takich działań, głównie w zakresie podniesienia jakości kształcenia w systemie oświaty z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych;

Rada do spraw Informatyzacji Edukacji liczy 22 członków. Jej przewodniczącą jest Anna Beata Kwiatkowska, a zastępcą przewodniczącej Zdzisław Nowakowski.

-Powołanie mnie w skład Rady odbieram jako uznanie dla osiągnięć mieleckich szkół we wdrażaniu nowych kierunków kształcenia związanych z technologiami cyfrowymi. Stoimy obecnie u progu nowego skoku cywilizacyjnego naznaczanego chociażby sztuczną inteligencją, mającą wpływ na systemy kształcenia - powiedział Zdzisław Nowakowski, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.
-Jednoczenie odbieram to również jako pozytywną ocenę nowych władz oświatowych kraju mojego skromnego dorobku w tym zakresie – dodał.

mp