Filtruj wiadomości

19.06.2018

Mielczanie upamiętnili bohaterów. Dęby Pamięci posadzone

W Parku Sokoła posadzono dwa Dęby Pamięci poświęcone Augustowi Jadernemu oraz Janowi Weryńskiemu. Uroczystości odbyły się w sobotę, 16 czerwca.

100-lecie działalności ochotników Rudy

W niedzielę, 10 czerwca, miały miejsce obchody 100-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie. W ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości zasadzone zostały także dęby pamięci poświęcone lokalnym bohaterom.

30.05.2018

Kolejny sukces w ogólnopolskim konkursie

Jury XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” ogłosiło listę tegorocznych laureatów. Wśród nagrodzonych po raz drugi znalazła się uczennica Zespołu Szkół w Mielcu, Katarzyna Soja.

30.05.2018

„Łoś” świętował 70-lecie istnienia

Koło Łowieckie „Łoś” obchodzi w tym roku okrągły jubileusz działalności. Główne uroczystości z tej okazji odbyły się w niedzielę, 27 maja, na terenie gminy Przecław.

Powstał wyjątkowy album o relikwiach i relikwiarzach Diecezji Tarnowskiej

„Ziemia świętych i błogosławionych. Relikwie i relikwiarze Diecezji Tarnowskiej” - to tytuł albumu wydanego przy współpracy licznych samorządów z Podkarpacia. Jego oficjalna promocja odbyła się w czwartek, 17 maja, w Tarnowie.

Przypominamy – trwa nabór wniosków na stypendia sportowe

Starosta Powiatu Mieleckiego zaprasza organizacje sportowe do składania wniosków o przyznanie stypendiów sportowych dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym i międzynarodowym.

Dziś 73. rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie

Mielczanie wspólnie upamiętnili kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie. Obchody zorganizowało Starostwo Powiatowe w Mielcu wraz z II Liceum Ogólnokształcącym.

Mieleckie święto tolerancji. Za nami piąty marsz godności

Już po raz piąty ulicami Mielca przeszedł kolorowy marsz z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Udział w nim wzięło kilkaset osób.

04.05.2018

Wspólnie wybudują pomnik Żołnierzy Wyklętych

Zarząd mieleckiej NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o włączeniu się w inicjatywę klubu historycznego Prawda i Pamięć dotyczącą budowy pomnika Żołnierzy Wyklętych w Mielcu.

Pierwsze takie powiatowe zawody. Rywalizowali strażacy

70 młodych strażaków wzięło udział w pierwszych Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Mieleckiego.

Znamy gwiazdę wieczoru! LemON zagra na zakończenie Powitania Lata

Znamy już komplet artystów, którzy zagrają w Mielcu 23 czerwca na imprezie pod nazwą „Powitanie Lata”. To Piękni i Młodzi, Natalia Szroeder i gwiazda wieczoru – LemON.

14.03.2018

„Sanatorium pod gwiazdami” na Dzień Kobiet

Dla Pań zaangażowanych w życie i rozwój gminy Padew Narodowa już po raz szósty zorganizowano wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Gmina świętowała w sobotę, 10 marca.