Filtruj wiadomości

Wielkie brawa dla modelarzy!

Starostowie Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła pogratulowali dziś modelarzom z Akademii Leonardo, którzy zaliczyli rewelacyjny występ podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych w rumuńskim Buzau.

Trwa budowa mostu w Zachwiejowie

Powiat kontynuuje realizację prac drogowych w gminie Padew Narodowa. Ich efektem będzie m.in. budowa nowego mostu w Zachwiejowie.

W Rożniatach realizowana ważna inwestycja

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski doglądali inwestycji w Rożniatach. Prace postępują zgodnie z planem.

Inwestycje

Ważna inwestycja w gminie Wadowice Górne już gotowa!

Zakończyły się warte ponad 1,7 mln złotych prace przy przebudowie drogi powiatowej Nr 1 165R na odcinku prowadzącym z Wadowic Górnych w kierunku Zgórska.

Kolejne biegi przełajowe

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu był organizatorem Powiatowych Biegów Przełajowych, w których wystartowało 147 dziewcząt i 197 chłopców reprezentujących szkoły z całego powiatu.

Rewelacyjny występ modelarzy!

Wielkim sukcesem modelarzy z Akademii LEONARDO zakończyły się w piątek Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych w rumuńskim Buzau w dniach 02-08.10.2021.

Inwestycje

Łysaków i Łysakówek będą mieć nowe chodniki

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Nr 1 151R relacji Górki - Czermin – Rzędzianowice w zakresie budowy chodnika w dwóch odcinkach.

Oto najlepsi biegacze!

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu był organizatorem Powiatowych Sztafetowych Biegów Przełajowych. W zawodach udział wzięły 43 sztafety - 258 zawodniczek i zawodników.

Nowości w otoczeniu PZPSW

Podjazd dla niepełnosprawnych, zewnętrzna siłownia i plac zabaw – to kolejne inwestycje zrealizowane przy Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Ponad milion złotych na inwestycje w I LO

Budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu w czasie wakacji przeszedł gruntowną modernizację. Kolejne duże zmiany czekają szkolny dziedziniec – końca dobiega tu inwestycja związana z jego zagospodarowaniem.

Już wkrótce: nowy chodnik i droga w gminie Padew Narodowa

Trwają intensywne prace przy budowie chodnika i nowej nawierzchni przy drodze powiatowej Nr 1 137R relacji Padew Narodowa – Józefów w miejscowości Piechoty.

Inwestycje

Nowy dach w Ekonomiku: ruszyły prace

Trwają roboty budowlane związane z wymianą pokrycia i konstrukcji dachu w zabytkowej części Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu i Kaplicy pw. Świętego Stanisława Kostki.