Filtruj wiadomości

XI Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

Podczas ostatniej - XI - Sesji Radni zajęli się między innymi zmianami w budżecie powiatu na rok bieżący, skorygowali również zakres zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej oraz uporządkowali kwestie związane z funkcjonowaniem powiatowego szkolnictw

16 października kolejna sesja Rady Powiatu Mieleckiego

W środę, 16 października, odbędzie się XI Sesja Rady Powiatu Mieleckiego. Początek obrad zaplanowano na godzinę 12:00.

Jest teraz bezpiecznie i estetycznie

Zakończył się pierwszy etap remontu drogi powiatowej nr 1 161R relacji Tuszów Narodowy – Chorzelów.

Porozumienie partnerskie

Starostwo Powiatowe w Mielcu podpisało umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi porozumienie dotyczące współpracy w zakresie objęcia patronatem klasy w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu o kierunku Technik mechanik lotniczy.

Ruszył nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu. Impreza odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia.

Podpisali list intencyjny

Polskie Linie Kolejowe, oraz przedstawiciele samorządów: Województwa Podkarpackiego, Powiatu Mieleckiego oraz Gminy Mielec podpisali list intencyjny w sprawie dofinansowania przez spółkę PKP budowy wiaduktu łączącego nowy most na Wisłoce i mielecką

Podsumowano sportowe współzawodnictwo dzieci i młodzieży

W klubie "Kleks" w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyło się podsumowanie Powiatowego Współzawodnictwa Szkół za rok szkolny 2018/19 prowadzonego przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu.

Nowa droga i chodnik w Grochowem II

Zakończony został remont kolejnego odcinka drogowego na terenie Powiatu Mieleckiego.

Zaskakująco niskie dofinansowanie dla szpitala

Jak informuje Józef Więcław, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, lecznica otrzymała 53 700 złotych na pokrycie kosztów funkcjonowania w 2019 roku.

Już dziś! Koncert „Warszawskie dzieci” w SCK

Zapraszamy na koncert z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Początek o godzinie 18:00w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Przypominamy: XI Mistrzostwa Pierogowe Powiatu Mieleckiego już w tę niedzielę

Które ze stowarzyszeń działających na terenie powiatu mieleckiego przygotuje najsmaczniejsze pierogi? Przekonamy się już 6 października podczas jedenastej edycji mistrzostw pierogowych.

Powiat Mielecki na wojewódzkim podium

Powiat Mielecki zajął trzecie miejsce w realizacji programu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2018/2019. Wyróżenienie odebrał Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Maciej Jemioło.