Filtruj wiadomości

Rozmawiali o transporcie zbiorowym

Wpływ nowych regulacji na organizację transportu zbiorowego na terenie powiatu mieleckiego przedstawiał podczas ostatniego Konwentu Wójtów Marcin Gromadzki z firmy Public Transport Consulting, będący konsultantem tej ustawy.

Inwestycje

Park Sensoryczny

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego przy ulicy Sękowskiego powstanie park sensoryczny. Główną ideą projektu jest zaktywizowanie i transformacja dysfunkcjonalnej przestrzeni zastanej w mieście

Podziękowania Starosty

Za nami trudny okres próby na jaki wystawiła nas w ostatnich dniach natura, sprowadzając na nasz powiat intensywne opady deszczu. W efekcie tych zjawisk zalane i podtopione zostały domy, posesje, gospodarstwa firmy i budynki użyteczności publicznej

Starosta odwołuje pogotowie przeciwpowodziowe

W związku ze stałą poprawą sytuacji hydrologicznej, systematycznym zmniejszaniem się stanu wód w rzekach Wisłoka i Wisła a także na mniejszych jej bezpośrednich dopływach odwołuję pogotowie przeciwpowodziowe.

Padwianie podzielili się darem życia

16 litrów krwi zebrano podczas akcji „Spokrewnieni ze służbą” w Padwi Narodowej. Organizację wydarzenia wsparło mieleckie starostwo.

Starosta odwołał alarm przeciwpowodziowy

W związku ze stałą poprawą sytuacji hydrologicznej, systematycznym zmniejszaniem się stanu wody w rzekach Wisłoka i Wisła a także na mniejszych jej dopływach oraz korzystną prognozą pogody na najbliższy okres odwołuje się alarm przeciwpowodziowy.

Mamy najlepszą stronę www na Podkarpaciu!

Miło nam poinformować, że w piątek 24 maja podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe w Mielcu otrzymało nagrodę za najlepszą stronę internetową w Województwie Podkarpackim.

Rozmawiają o programie "Czyste Powietrze"

W Starostwie Powiatowym w Mielcu trwają warsztaty szkoleniowe skierowane do pracowników jednostek samorządu terytorialnego dotyczące Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Oddaj krew w Padwi Narodowej!

Padew Narodowa czeka na dawców krwi. Akcję krwiodawczą zaplanowano na najbliższą niedzielę, 26 maja.

Alarm przeciwpowodziowy w powiecie mieleckim [VIDEO]

W dniu 22 maja starosta mielecki Stanisław Lonczak i członek zarządu powiatu Zbigniew Działowski odwiedzili zalane tereny powiatu mieleckiego.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy

W związku z dalszym wzrostem stanu wód na rzece Wisłoce i jej dopływów na rzece Breń Stary i Nowy, Potoku Zgórsko oraz przekroczeniem stanu alarmowego na wodowskazie w miejscowości Mielec został wprowadzony alarm przeciwpowodziowy.

Możliwe intensywne opady. Zobacz najnowsze prognozy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował prognozę zagrożeń dla województwa podkarpackiego. Najnowsze doniesienia pochodzą z godz. 15:01 i przedstawiają informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego