Filtruj wiadomości

Jarmark Świąteczny: będą zmiany w organizacji ruchu na Starówce

W związku z organizacją „Powiatowego Jarmarku Świątecznego”, w niedzielę, 16 grudnia, czasowo zmieni się organizacja ruchu w rejonie mieleckiej Starówki.

Jarmark Świąteczny: ostatni dzień naboru wystawców

Tylko do dziś tj. 7 grudnia przyjmujemy zgłoszenia wystawców do udziału w Powiatowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu. Impreza już w przyszłą niedzielę, 16 grudnia.

Mikołajki w szpitalu. Starostowie odwiedzili dzieci!

Starostowie Stanisław Lonczak i Andrzej Bryła odwiedzili małych pacjentów Oddziału Dziecięcego w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Starosta mielecki odpowiadał na pytania słuchaczy Radia Leliwa

Starosta mielecki Stanisław Lonczak był dziś „Gościem Dnia” w Radiu Leliwa. Podczas audycji prowadzonej na żywo odpowiadał na liczne pytania mieszkańców powiatu.

„Przytulanka na odwagę”. Przekaż maskotkę dla małego pacjenta

Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu organizuje zbiórkę maskotek dla małych pacjentów. Pluszaki można przekazywać w siedzibie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do 31 grudnia br.

Starostowie złożyli życzenia pracownikom socjalnym

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła wzięli udział w obchodach Dnia Pracownika Socjalnego.

21 listopada: Dzień Pracownika Socjalnego

Wszystkim pracownikom socjalnym życzymy siły, wytrwałości, zdrowia, a także sukcesów zawodowych i satysfakcji z podejmowanych każdego dnia wyzwań.

Internetowa giełda rolnicza

Rolnicy mogą skorzystać z nowopowstałej giełdy rolniczej . To niezwykle korzystne i przydatne narzędzie w nowoczesnym rolnictwie.

„Chorobowe bez papierka”

Od 1 stycznia 2016 roku lekarze mogą wystawiać elektroniczne zwolnienia lekarskie, nazywane e-ZLA. Zwolnienia na papierowym formularzu (ZUS ZLA) mogą być wystawiane jeszcze do końca listopada 2018 r.

Możliwe głośne próby systemu alarmowego

W dniach 14 – 15 listopada 2018 r. (termin zapasowy - 16 listopada 2018 r.) zostanie przeprowadzony na terenie województwa podkarpackiego trening systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania ludności cywilnej o zagrożeniu z powietrza.

Czasowa zmiana organizacji ruchu

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu informuje o czasowej zmianie organizacji ruchu dla zadania pn. "Wykonanie chodnika przy drodze powiatowej nr 1169R oraz 1152R w miejscowości Podlaszany o łącznej długości 360m".

XI Dyktando Niepodległościowe

7 listopada odbyło się XI Dyktando Niepodległościowe pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Mieleckiego oraz Prezydenta Miasta Mielca.