Medale na 100-lecie

17.12.2019 Kategoria: Informacje

„Rola podmiotów rynku pracy w kontekście zmian zachodzących w gospodarce” pod takim tytułem odbyła się w Mielcu konferencja z okazji jubileuszu setnej rocznicy powstania Publicznych Służb Zatrudnienia. Konferencję otworzył Grzegorz Durak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu.

W swoim referacie podkreślał rolę jaką w ostatnich latach odegrały Urzędy Pracy, szczególnie w okresie transformacji ustrojowej.
Szczególna rola w tamtym czasie przypadła mieleckiemu Urzędowi. Załamanie się wiodącego w mieście przemysłu lotniczego spowodowało lawinowy przyrost osób bezrobotnych. To właśnie na mieleckim Urzędzie spoczywał ciężar przywrócenia tych osób na rynek pracy - pomoc w przekwalifikowaniu, wreszcie pomoc w znalezieniu nowego miejsca pracy.

We wstępie okolicznościowego spotkania zebrani obejrzeli film dokumentujący działalność polskich publicznych służb zatrudnienia, sięgający okresu odradzania się Ojczyzny po latach zaborów, poprzez okres 20 – lecia międzywojennego, aż do czasów współczesnych.

Konferencja była jednocześnie znakomitą okazją do uhonorowania długoletnich pracowników mieleckiego PUP’u. Aż 22 osoby otrzymało „Medale za długoletnią służbę” nadane im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudę. 14 osób uhonorowano „Złotym medalem” (minimum 30 lat pracy), 8 osób otrzymało „Medal srebrny” (minimum 20 lat pracy).

Aktu wręczenia medali dokonali reprezentujący Wojewodę Podkarpackiego Marcin Zaborniak – Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego i Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak.

Poniżej lista osób uhonorowanych "Medalami za długoletnią służbę":

MEDAL ZŁOTY:
1.    Chrobak Krystyna