Filtruj wiadomości

W Padwi Narodowej upamiętniono Ignacego Łukasiewicza

Odsłonięciem okolicznościowego pomnika i konferencją naukową zainaugurowano Rok Ignacego Łukasiewicza w Gminie Padew Narodowa. To właśnie na jej terenie, w Zadusznikach, wybitny wynalazca przyszedł na świat w roku 1822.

08.03.2022

Dziś inauguracja Roku Ignacego Łukasiewicza

Przy współpracy z Powiatem Mieleckim w Gminie Padew Narodowa zostanie dziś zainaugurowany Rok Ignacego Łukasiewicza.

Ważne remonty w ZST

W mieleckim Zespole Szkół Technicznych zakończyły się remonty ważnych obiektów kompleksu: pawilonu sportowego i biblioteki.

W Piechotach oficjalnie otwarto rondo

16 stycznia 2022 roku odbyło się uroczyste oddanie wraz z poświęceniem długo oczekiwanej przez mieszkańców Piechot i Babul inwestycji drogowej.

Inwestycje

Już wkrótce wielomilionowa inwestycja. Ogłoszono przetarg

Powiat Mielecki ogłosił przetarg na przebudowę drogi powiatowej Nr 1 179R w miejscowościach Dulcza Wielka i Żarówka. Zadanie ma objąć także przebudowę mostu na potoku Jamnica.

Wspólne inwestycje

Powiat mielecki, wspólnie z innymi samorządami „Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” przygotowuje strategię działań w nowej unijnej perspektywie finansowej.

Inwestycje

W gminie Borowa oddano nowe chodniki

Zakończyła się realizacja inwestycji w ciągu drogi powiatowej Nr 1 151R relacji Górki - Czermin – Rzędzianowice w zakresie budowy chodników na dwóch odcinkach. Współfinansowały ją: samorząd powiatowy i gminny.

Ulica Wenecka w Przecławiu już gotowa

Zakończyła się realizacja inwestycji w ciągu drogi powiatowej Nr 1 168R relacji Przecław – Rydzów. Jej wartość wyniosła ponad 800 tys. złotych. Współfinansowały ją: samorząd powiatowy i gminny.

Inwestycje

Ekonomik ma już nowy dach

Zakończyły się roboty budowlane związane z wymianą pokrycia i konstrukcji dachu w zabytkowej części Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mielcu i Kaplicy pw. Świętego Stanisława Kostki.

27.11.2021

Znamy laureatów Pieczęci Zasług Obywatelskich

W sobotę, 27 listopada, w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej odbyła się uroczystość wręczenia Odznaczeń „Pieczęć Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis”.

Inwestycje

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Powiat Mielecki realizuje obecnie przebudowę pięciu przejść dla pieszych zlokalizowanych w Mielcu, przy ul. Sienkiewicza i al. Niepodległości.

Trwa warta 3,5 mln złotych inwestycja w Żarówce

Powiat Mielecki i Gmina Radomyśl Wielki realizują wspólnie przebudowę drogi powiatowej Nr 1 179R relacji Dulcza Wielka - Żarówka - Stara Jastrząbka w miejscowościach Dulcza Wielka i Żarówka.