Filtruj wiadomości

Tymczasowe lokum dla 19 uchodźców. Nasza baza mieszkaniowa działa!

W ciągu zaledwie kilku dni mieszkańcy powiatu mieleckiego zgłosili do naszej bazy mieszkaniowej blisko 30 ofert kwater prywatnych dla 91 obywateli Ukrainy. Pierwsi uchodźcy odnaleźli już swój tymczasowy mielecki adres.

Pogotowie w Mielcu dzieli się zabawkami

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu przekazała część zabawek, które na co dzień dodają otuchy pacjentom w karetkach i Poradni Chirurgii Dziecięcej, dla potrzebujących dzieci z Ukrainy.

07.03.2022

PORADNIK. Jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy

Prezentujemy poradnik pt. "Jak rozmawiać z rodzinami z Ukrainy" przygotowany przez Polskie Towarzystwo Terapii EMDR.

Tworzymy bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy

Jesteś uchodźcą z Ukrainy i poszukujesz lokum w powiecie mieleckim? Dysponujesz mieszkaniem, które chciałbyś czasowo udostępnić potrzebującym? Wypełnij naszą ankietę i spraw, by pomoc niesiona była jeszcze szybciej i sprawniej.

Ważne informacje dla uchodźców z Ukrainy

Zachęcamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla uchodźców z Ukrainy.

II LO niesie pomoc na granicę

Szkolne Koło Wolontariatu „Kopernik Pomaga” działające w II LO w Mielcu przygotowało pomoc, dla tych którzy czekają w kolejce do granicy po stronie ukraińskiej.

Pomoc dla medyków z Iwano-Frankowska na Ukrainie

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu wesprze medyków z Iwano-Frankowska na Ukrainie. Do wysyłki ratownikom z terenów ogarniętych wojną przygotowano już m.in. leki i opatrunki.

Ruszyła pomoc psychologiczna dla osób z Ukrainy

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu, w związku z sytuacją na Ukrainie, udziela wsparcia dzieciom i młodzieży ukraińskiej, a także ich rodzicom i nauczycielom.

Mielecki szpital pomoże uchodźcom z Ukrainy

Szpital Specjalistyczny im. E. Biernackiego udzieli pomocy medycznej wszystkim Obywatelom Ukrainy.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku w trybie zdalnym

W środę (16.02) obradowała Komisja Bezpieczeństwa i Porządku działająca przy Radzie Powiatu Mieleckiego.

Profil zaufany potwierdzisz w mieleckim starostwie!

Starostwo Powiatowe w Mielcu dołączyło do listy punktów, w których mieszkańcy powiatu mogą potwierdzić swój profil zaufany.

06.08.2021

Sprawy w urzędzie

Załatwiamy sprawy: jak założyć stowarzyszenie zwykłe?

W naszym cyklu „Załatwiamy sprawy w urzędzie” przygotowaliśmy dla Was filmik-instruktaż dotyczący założenia stowarzyszenia zwykłego.