Ruszyła pomoc psychologiczna dla osób z Ukrainy

01.03.2022 Kategoria: Pomoc Ukrainie

Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu, w związku z sytuacją na Ukrainie, udziela wsparcia dzieciom i młodzieży ukraińskiej, a także ich rodzicom i nauczycielom.

Obywatele Ukrainy, którzy w obawie przed trwającym konfliktem zbrojnym znaleźli się na terytorium powiatu mieleckiego, mogą liczyć na kilka różnych form wsparcia. Decyzję o ich niezwłocznym wdrożeniu Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mielcu podjęła wspólnie z organem prowadzącym – Starostwem Powiatowym w Mielcu.

Ukraińskie dzieci i młodzież, a także ich rodzice i nauczyciele skorzystać mogą z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w postaci konsultacji udzielanych w godzinach pracy poradni przez pedagogów, logopedów i psychologów.

Możliwe są także interwencje kryzysowe poza godzinami pracy poradni oraz pomoc psychologiczno-pedagogiczna w miejscu zamieszkania uchodźców. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza. W tej sprawie poradnia prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 606503243 lub e-mailowy: sekretariat@poradniamielec.pl.

Dodatkowo w poradni, w każdy czwartek w godz. 13.00-16.30, działać będzie grupa wsparcia dla dzieci i rodziców z Ukrainy. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 17 788 49 78.

Posłuchaj wypowiedzi:

Krystyna Florek, Dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mielcu