Filtruj wiadomości

21.01.2020

Co robić z bezpańskimi psami?

W mieleckim starostwie obradował Zespół Zarzadzania Kryzysowego. Spotkanie, którego inicjatorem była Komenda Powiatowa Policji w całości poświęcone było wałęsającym się na terenie powiatu bezpańskim zwierzętom.

XV sesja Rady Powiatu Mieleckiego odbędzie się 29 stycznia

Początek obrad radnych zaplanowano na godzinę 12:00 w sali obrad Starostwa Powiatowego w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6.

21.01.2020

Składamy najlepsze życzenia Babciom i Dziadkom!

Wszystkim babciom i dziadkom, w dniu ich święta, składamy najlepsze życzenia zdrowia, pomyślności i uśmiechu.

16.01.2020

Motoryzacyjna klasa patronacka

Kolejne porozumienie partnerskie podpisał Powiat Mielecki z lokalnym przedsiębiorstwem, które wesprze rozwój oświaty zawodowej. Firma Bibmot podpisała umowę, na bazie której uczniowie Zespołu Szkół Technicznych odbywać będą specjalistyczne (...)

15.01.2020

Rok pierwszy

Minął pierwszy rok kadencji obecnego Zarządu Powiatu Mieleckiego. W obszernym wywiadzie Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak odnosi się do swojego przemówienia inaugurującego obecną kadencję samorządową.

ISO w mieleckim Pogotowiu Ratunkowym

Certyfikat ISO Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego uzyskała po raz pierwszy w 2010 r. Tak wówczas, jak i dziś, procedury, które są kontrolowane audytem, pozwalają oprzeć pracę stacji na wysokich standardach.

Znalezione klucze

Biuro Rzeczy Znalezionych mieszczące się w Starostwie Powiatowym w Mielcu informuje, że w jego depozycie znajdują się klucze.

09.01.2020

Sprzęt dla Tarnobrzega i Nowej Dęby

Pogotowie Ratunkowe w Mielcu przekazało sprzęt do Tarnobrzega i Nowej Dęby.

08.01.2020

Nadzór nad lasami - umowy podpisane

Starosta Mielecki powierzył pełnienie nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa zostało powierzone nadleśnictwom: Mielec i Tuszyma.

08.01.2020

ASF - stan zagrożenia

Powiat Mielecki wciąż jeszcze uznawany jest za „czysty” od ASF, ale sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna dla lokalnych producentów trzody chlewnej i zakładów przetwórstwa mięsnego.

03.01.2020

Udany finisz drogowców

Udany finisz inwestycji drogowych w Powiecie Mieleckim. Zakończone zostały kolejne ważne inwestycje poprawiające stan infrastruktury drogowej w regionie.

02.01.2020

Pierwsza w 2020 roku mieszkanka powiatu

Najmłodsza mieszkanka Powiatu Mieleckiego ma na imię Malwinka. Przyszła na świat w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu tuż po godzinie 1. 1 stycznia 2020 roku. Jej rodzice pochodzą z Chorzelowa.