Filtruj wiadomości

104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Przed nami obchody kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie głównym punktem mieleckiego świętowania 11 listopada będzie uroczystość przed Pomnikiem Wolności.

Zagłębie przyjeżdża na S1

To będzie ostatni mecz w tym roku na Solskiego 1. W piątkowy wieczór Stal Mielec podejmie Zagłębie Lubin. Przed zakończeniem rundy jesiennej biało niebiescy zajmują wysoką szóstą lokatę.

Ruszył nabór wniosków w ramach programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu resortowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023.

Najlepsze życzenia dla Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy”!

W miniony weekend Stowarzyszenie Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca Rzeszowiacy świętowało 25-lecie istnienia.

Kolejny oprysk

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego informuje o przeprowadzonym oprysku w celu zwalczania rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu mieleckiego.

Zapraszamy wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny 2022!

Już 11 grudnia w Mielcu odbędzie się tradycyjny Powiatowy Jarmark Świąteczny. Ruszył nabór dla wystawców, który swoją obecnością chcieliby uświetnić to wydarzenie.

Gratulujemy laureatom konkursu Barwy Mojej Ojczyzny!

34 uczniów szkół klas VII i VIII oraz 36 uczniów szkół ponadpodstawowych zachwyciło swoimi talentami wokalnymi i recytatorskimi podczas XII Powiatowego Konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny”.

Razem łatwiej

Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Mieleckiego podsumowało dobiegającą końca swoją 4 kadencję.

31 października starostwo będzie nieczynne

Informujemy, że Starostwo Powiatowe w Mielcu przy ul. Wyspiańskiego 6 oraz Wydział Komunikacji przy ul. Sękowskiego 2B w dniu 31 października (poniedziałek) będą nieczynne.

Radni pomogą szpitalowi

Jest zgoda Rady Powiatu Mieleckiego na dodatkowe zabezpieczenie dla szpitalnego kredytu. Radni, po burzliwej momentami dyskusji, wyrazili zgodę na zastaw hipoteczny kredytu, którym ma być budynek Przychodni Nr 4.

Barwy Mojej Ojczyzny już po raz dwunasty

W przyszłym tygodniu już po raz dwunasty odbędzie się Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Barwy Mojej Ojczyzny. Wydarzenie zostanie współfinansuje Powiat Mielecki.

Talenty plastyczne nagrodzone!

Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła i Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu mł. insp. Grzegorz Bajda nagrodzili dziś zwycięzców powiatowego szczebla konkursu plastycznego „Bezpieczne wakacje”.