Filtruj wiadomości

Finał Powiatowego Konkursu Ekologicznego

5 czerwca 2019 w Szkole Podstawowej w Tuszowie Narodowym odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego pt. Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy.

Starosta odpowiada Marszałkowi

Podobnie jak zarząd województwa i Pan Marszałek Władysław Ortyl, nowe władze samorządowe powiatu, włącznie ze mną, były i są nadal zwolennikami kontynuacji prac nad drugą mielecką przeprawą mostową oraz połączenia jej z miastem poprzez wiadukt.

Starostwo będzie czynne w sobotę (8 czerwca)

Starostwo Powiatowe w Mielcu będzie czynne w sobotę, 8 czerwca, w godzinach 7.30-14.30. Z kolei piątek tj. 21 czerwca br.ustanawia się dniem wolnym od pracy.

NASZ PATRONAT: Będą rapować o tym, jak nie dać się nałogom

O zerwaniu z nałogiem opowie młodzieży raper Dobromir MAK Makowski. Spotkanie z nim, organizowane przez Stowarzyszenie „Mamy dla Was czas”, objął patronatem mielecki starosta.

Dziś finał konkursu ekologicznego

Pod patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w Tuszowie Narodowym rozstrzygnie się dziś Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Wspólnie z rodzicami dbam o czyste powietrze w mojej okolicy”.

Rozmawiali o transporcie zbiorowym

Wpływ nowych regulacji na organizację transportu zbiorowego na terenie powiatu mieleckiego przedstawiał podczas ostatniego Konwentu Wójtów Marcin Gromadzki z firmy Public Transport Consulting, będący konsultantem tej ustawy.

Podziękowania Starosty

Za nami trudny okres próby na jaki wystawiła nas w ostatnich dniach natura, sprowadzając na nasz powiat intensywne opady deszczu. W efekcie tych zjawisk zalane i podtopione zostały domy, posesje, gospodarstwa firmy i budynki użyteczności publicznej

Starosta odwołuje pogotowie przeciwpowodziowe

W związku ze stałą poprawą sytuacji hydrologicznej, systematycznym zmniejszaniem się stanu wód w rzekach Wisłoka i Wisła a także na mniejszych jej bezpośrednich dopływach odwołuję pogotowie przeciwpowodziowe.

Padwianie podzielili się darem życia

16 litrów krwi zebrano podczas akcji „Spokrewnieni ze służbą” w Padwi Narodowej. Organizację wydarzenia wsparło mieleckie starostwo.

Starosta odwołał alarm przeciwpowodziowy

W związku ze stałą poprawą sytuacji hydrologicznej, systematycznym zmniejszaniem się stanu wody w rzekach Wisłoka i Wisła a także na mniejszych jej dopływach oraz korzystną prognozą pogody na najbliższy okres odwołuje się alarm przeciwpowodziowy.

Mamy najlepszą stronę www na Podkarpaciu!

Miło nam poinformować, że w piątek 24 maja podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe w Mielcu otrzymało nagrodę za najlepszą stronę internetową w Województwie Podkarpackim.

Rozmawiają o programie "Czyste Powietrze"

W Starostwie Powiatowym w Mielcu trwają warsztaty szkoleniowe skierowane do pracowników jednostek samorządu terytorialnego dotyczące Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”.