Podziękowania Starosty

30.05.2019 Kategoria: Informacje

Szanowni Państwo

Za nami trudny okres próby na jaki wystawiła nas w ostatnich dniach natura, sprowadzając na nasz powiat intensywne opady deszczu. W efekcie tych zjawisk zalane i podtopione zostały domy, posesje, gospodarstwa, firmy i budynki użyteczności publicznej oraz pola uprawne na terenie gmin naszego powiatu.

Do ratowania dobytku, mienia ruchomego, zwierząt i upraw ruszyło wiele osób w ramach pomocy sąsiedzkiej. Swoje zadania spełniały również służby podległe Staroście oraz oddelegowane do naszego powiatu jednostki podległe Wojewodzie.

Na szczęście opady deszczu ustały i poziom wód opada. Dla wielu jednak powrót do normalności jest jeszcze odległy. Na oszacowanie strat i podsumowania akcji ratunkowych trzeba będzie jeszcze poczekać.

Dziękuję serdecznie wszystkim tym, którzy pracowali podczas akcji ratunkowych, nie szczędząc sił i poświęcenia dla ratowania naszego dobra wspólnego, naszej Małej Ojczyzny.

Stanisław Lonczak
Starosta Mielecki