Filtruj wiadomości

Już czwarty oprysk przeciw ASF

Oprysk został wykonany w oparciu o otrzymane rekomendacje z konferencji "Działania podejmowane w walce z wirusem ASF, która odbyła się w Mielcu 31 sierpnia 2020 roku.

Start Zawodowy Młodych

Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudniania 114 osób młodych do 29 roku życia, w tym 69 Kobiet i 45 Mężczyzn.

"Lepsze jutro" dla DPS w Mielcu

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał granty finansowe dla 43 Domów Pomocy Społecznej z terenu województwa podkarpackiego w ramach projektu "Lepsze jutro” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego (...)

Czas podsumowań

W Zespole Szkół Technicznych w Mielcu, odbyło się spotkanie podsuwające realizację projektu „Zawody przyszłości – doskonalenie kształcenia zawodowego w powiecie mieleckim” .

Dziś Światowy Dzień Sybiraka

Z tej okazji Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak oraz Wicestarosta Andrzej Bryła złożyli dziś wiązankę kwiatów przed Pomnikiem Sybiraków na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu.

XX sesja Rady Powiatu Mieleckiego

Już po raz 20. w tej kadencji obradowali radni Rady Powiatu Mieleckiego.

Technik robotyki - pierwszy taki kierunek nauczania w Polsce

Nowy – eksperymentalny kierunek nauczania ponadpodstawowego – technik robotyki oficjalnie wystartował. To unikatowy w skali kraju profil nauczania, w którego realizacji uczestniczy 14 podmiotów.

Na projekty logo czekamy tylko do piątku

Do piątku, 18 września, potrwa nabór projektów w konkursie na logo Powiatu Mieleckiego. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda pieniężna wysokości 2000 złotych.

W czwartek uroczyste odsłonięcie tablicy

17 września odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej zamordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej Ziemi Mieleckiej. W związku z uroczystością obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu. Dlaczego?

Wprowadzone w ostatnim czasie zmiany w organizacji ruchu na alei Niepodległości i Kwiatkowskiego, to w dużym stopniu efekt postulatów mieszkańców ...

Ostatnie dni konkursu. Zaprojektuj logo powiatu!

Poszukujemy oryginalnego logo dla samorządu oraz pomysłu na kojarzący się z nim produkt turystyczny. Nabór projektów potrwa jeszcze do 18 września.

Bezpieczniej w Parku Sensorycznym

Starostwo Powiatowe w Mielcu zakupiło dozownik do dezynfekcji dłoni, który na stałe został zamontowany w Parku Sensorycznym.