Filtruj wiadomości

30.04.2018

Park miejski otrzymał imię Honorowych Dawców Krwi

27 kwietnia uroczyście odsłonięto tablicę i obelisk upamiętniający nadanie imienia Honorowych Dawców Krwi parkowi miejskiemu.

"Mielecka Dycha" wystartuje po raz drugi

II edycja Mieleckiej Dychy z Joy Fitness Club Mielec odbędzie się w sobotę 28 kwietnia. Wydarzeniu patronuje Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Mistrzostwa karate w Padwi Narodowej

Ponad 200 zawodników weźmie udział w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Oyama Polskiej Federacji Karate w Padwi Narodowej. Impreza odbędzie się w sobotę, 28 kwietnia.

Co dalej, gimnazjalisto? Już dziś w SCK targi edukacyjne

XIII Targi Edukacyjne „I co dalej gimnazjalisto?” odbędą się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu w czwartek, 26 kwietnia 2018 roku. Zapraszamy!

Uwaga, kierowcy! Ruszył remont al. Kwiatkowskiego

W środę, 25 kwietnia, rozpoczęły się prace remontowe w obrębie al. Kwiatkowskiego. Do 9 czerwca obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. Sprawdźcie, gdzie należy zachować ostrożność.

II LO: Otworzą „Schody do Niepodległości”

To kolejne przedsięwzięcie II Liceum Ogólnokształcącego na 100-lecie Niepodległej Polski. W piątek, 27 kwietnia, w szkole odbędzie się uroczyste otwarcie „Schodów do Niepodległości”.

Młodzież z "Elektryka" pamiętała o Dębie Piłsudskiego

W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy posadzenia w ogrodzie szkolnym, w 1932 roku, Dębu Józefa Piłsudskiego.

W środę rusza remont al. Kwiatkowskiego. Będą utrudnienia

Blisko centrum miasta ruszą prace związane z modernizacją al. Kwiatkowskiego. Pierwsze utrudnienia kierowcy napotkają w rejonie skrzyżowania remontowanej drogi z ul. Przemysłową.

Przy I LO powstała siłownia zewnętrzna

Powiat Mielecki przekazał I Liceum Ogólnokształcącemu środki na budowę siłowni zewnętrznej. To jednak obiekt nie tylko dla uczniów – z nowych urządzeń, podobnie jak z przyszkolnego boiska, będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Patriotyczne święto w „Ekonomiku”

Tegoroczne święto Patrona mieleckiego ZSE – bł. ks. Romana Sitki – zostało połączone z obchodami 100-lecia Niepodległej Polski. Z tej okazji na dziedzińcu szkoły posadzono pamiątkowy dąb.

Dzień Patrona w „Ekonomiku”

Wspomnienie bł. ks. Romana Sitki oraz posadzenie Dębu Stulecia odbędą się w czwartek, 19 kwietnia, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu. "Ekonomik" w ten sposób będzie świętował Dzień Patrona.

Już niedługo remont pomieszczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

To będzie duże ułatwienie dla pacjentów. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna zostanie przeniesiona do pomieszczeń zlokalizowanych obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.