Przy I LO powstała siłownia zewnętrzna

23.04.2018 Kategoria: Inwestycje

Powiat Mielecki przekazał I Liceum Ogólnokształcącemu środki na budowę siłowni zewnętrznej. To jednak obiekt nie tylko dla uczniów – z nowych urządzeń, podobnie jak z przyszkolnego boiska, będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy.

Na placu przy I Liceum Ogólnokształcącym stanęło pięć urządzeń, na których ćwiczyć może łącznie dziewięć osób. Przyrządy jako pierwsi wypróbowali uczniowie szkoły w poniedziałek, 23 kwietnia, podczas symbolicznego otwarcia nowego obiektu.

- Koszt wybudowania siłowni wyniósł około 16 tys. złotych. Środki na realizację tego zadania przekazało nam Starostwo Powiatowe w Mielcu. Była to kolejna, ważna dla naszej szkoły inwestycja w infrastrukturę sportową – podkreśla Radosław Kluza, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

O widocznych zmianach w zapleczu sportowym I LO mówi również starosta mielecki Zbigniew Tymuła. - Infrastruktura sportowa tej szkoły, tylko w ciągu ostatnich czterech lat, przeszła dużą metamorfozę. Najpierw powstało wielofunkcyjne boisko, następnie nowa sala gimnastyczna, a dziś siłownia zewnętrzna. To ważna inwestycja, która pozwoli urozmaicić lekcje wychowania fizycznego, a popołudniami służyć będzie aktywności lokalnych mieszkańców – mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Jak dodaje, w planach władz samorządowych powiatu mieleckiego jest również kompleksowy remont budynku szkoły. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej w przyszłym roku.