Filtruj wiadomości

Coraz bliżej nowej podstacji pogotowia w Borowej

Ważnych ustaleń związanych z budową nowej podstacji pogotowia w Borowej dokonano podczas spotkania w Urzędzie Gminy Borowa w piątek, 19 listopada.

W niedzielę Dzień Pracownika Socjalnego!

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego pragniemy przekazać wszystkim Pracownikom Socjalnym serdeczne życzenia i podziękowania za wysiłki podejmowane na rzecz drugiego człowieka.

To będzie rok Ignacego Łukasiewicza!

Przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Mieleckiego i Gminy Padew Narodowa dokonali dziś pierwszych uzgodnień dotyczących upamiętnienia postaci Ignacego Łukasiewicza.

Za nami wspólne posiedzenie komisji

17 listopada obradowały wspólnie: Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisja Rodziny, Zdrowia i Pomocy Społecznej.

Tylko własne stoiska wystawiennicze!

Zachęcamy wystawców do przygotowywania własnych stoisk wystawienniczych podczas Powiatowego Jarmarku Świątecznego w Mielcu w dniu 12 grudnia br. Mamy jeszcze wolne miejsca!

Kto awansował do wojewódzkich igrzysk?

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu zorganizował Powiatowe Igrzyska Dzieci (kl. VI i mł.) w unihokeju. Gospodarzem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Padwi Narodowej.

Podczas koncertu niepodległościowego wręczono wyróżnienia

W sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbył się koncert niepodległościowy Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej, podczas którego uhonorowano wyjątkowych mielczan.

103. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Władze samorządu Powiatu Mieleckiego uczciły pamięć walczących o niepodległą Polskę, składając kwiaty i wieńce pod tablicami katyńskimi, Pomnikiem Wolności oraz Obeliskiem Niepodległości.

18 listopada w powiecie zabrzmią syreny

W czwartek, 18 listopada, na terenie województwa podkarpackiego przeprowadzona zostanie głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

05.11.2021

Badanie kontrolne w NSPLiM 2021

Od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

04.11.2021

Znamy najlepszych szachistów!

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu był organizatorem zawodów szachowych dla szkół z powiatu mieleckiego.

Będzie dodatkowa akcja szczepienia lisów

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej w dniach 5-21 listopada 2021 r. dodatkowej akcji doustnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.