Filtruj wiadomości

50 lat od Wembley

We wtorek, 10 października, odbyła się Gala Wspomnień o Wembley z 1973r. Udział w wydarzeniu wziął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak i Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Marek Paprocki.

Trwają zapisy na 10. Mielecki Zielony Punkt Kontrolny

Od 2013 roku na terenie leśnictwa Cyranka w Nadleśnictwie Mielec, odbywają się zawody na orientację pod nazwą Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Wydarzeniu patronuje starosta Stanisław Lonczak.

Ogólnopolski turniej karate w Mielcu

14 października pod honorowym patronatem starosty Stanisława Lonczaka odbędzie się XIII Ogólnopolski Turniej o Puchar Ziemi Mieleckiej Shorin-Ryu Karate.

Wielkie święto ratownictwa medycznego

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu świętowała dziś Dzień Ratownictwa Medycznego. Najlepsze życzenia dla pracowników stacji złożył starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Osuwisko w Zgórsku znów przejezdne

Dobiegły końca prace związane z likwidacją osuwiska w Zgórsku. Zamknięta od roku droga jest już przejezdna.

MUTW zainaugurował nowy rok akademicki

Setki seniorów z Mielca wzięły dziś udział w inauguracji roku akademickiego 2023/2024. Życzenia wszelkiej pomyślności dla słuchaczy złożył starosta Stanisław Lonczak wspólnie z przewodniczącym rady Markiem Paprockim.

Spotkanie przedsiębiorczych kobiet

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A., Prezydent Miasta Mielca i Mielecka Rada Kobiet przy współpracy z Enterprise Europe Network przy WSIiZ w Rzeszowie zapraszają na "Spotkanie przedsiębiorczych kobiet".

Które szkoły wygrały biegi przełajowe?

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu był organizatorem sztafetowych biegów przełajowych, które odbyły się na obiektach MOSiR w Mielcu.

Promesy na przebudowę dróg

Powiat Mielecki otrzymał dziś (5 października) promesy na wsparcie aż czterech inwestycji drogowych. Deklarowane wsparcie, o wartości blisko 13 milionów złotych, pochodzić będzie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nagrody za najwyższe roczne osiągnięcia

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu podsumował dziś współzawodnictwo dzieci i młodzieży w minionym roku szkolnym.

Nieoczekiwanie gorąca sesja

Krótka nadzwyczajna LIX Sesja Rady Powiatu Mieleckiego nieoczekiwanie przybrała formę gorącej dyskusji.

Z ZST do Yonago Nishi Senior High School

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego Nr 3 w Mielcu, Wojtek Mroczka, otrzymał stypendium w programie wymiany międzykulturowej AFS. Najbliższy miesiąc spędzi w Japonii.