Filtruj wiadomości

Pierwsza połowa roku bez imprez plenerowych

W związku z trwającą pandemią koronawirusa nie odbędzie się Powiatowe Powitanie Lata. To decyzja Zarządu Powiatu Mieleckiego dyktowana m.in. obowiązującymi obostrzeniami oraz troską o zdrowie mieszkańców.

Wsparcie na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa może przyznać wsparcie z budżetu PROW na lata 2014-2020. Wnioski przyjmowane będą do 28 lutego br.

Zmarł doktor Jacek Gamrot

W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego składamy szczere kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego w wieku 60 lat dra n. med. Jacka Gamrota.

Zakochani promowali nasze Drzewo Roku

W niedzielę, 14 lutego, lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej zakwitła walentynkowymi sercami. To była jedyna okazja dla zakochanych (i nie tylko), by zrobić sobie selfie pod lipą.

14.02.2021

Dziś 79. rocznica powstania Armii Krajowej

Hołd żołnierzom AK złożyli w niedzielę, 14 lutego, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i miasta.

Cała Polska murem za lipą

Szeroko zakrojona akcja informacyjna przynosi efekty. Wsparcie w walce o tytuł Europejskiego Drzewa Roku wspierają nas dziesiątki samorządów w całym kraju!

Zguba trafiła do właścicieli

Szczęśliwy finał pewnej zguby. Jak informowaliśmy na początku stycznia do Biura Rzeczy Znalezionych, działającego przy mieleckim starostwie, przyniesiona została znaczna kwota pieniędzy. Były to dolary amerykańskie.

Bezpłatne badania mammograficzne

W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

"Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość".

„Otwarte Drzwi” w MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu w dniach 22-26 lutego poprowadzi akcję informacyjną ,,Otwarte Drzwi”.

Promujemy naszą lipę!

Powiat Mielecki aktywnie włącza się w promocję plebiscytu Europejskie Drzewo Roku. O główny laur w konkursie walczy Lipa św. Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej.

Jak głosować? Tłumaczymy krok po kroku!

Tłumaczymy, jak oddać głos na Lipę św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej w plebiscycie Europejskie Drzewo Roku.