Filtruj wiadomości

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

14 grudnia 2022 r. o godz. 9.30 w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbędzie się VI Podkarpackie Forum Obywatelskie.

Nowy sprzęt w szpitalu

Ramię „C” dla oddziału chirurgii naczyniowej oraz mikroskop operacyjny dla neurochirurgii – to najnowsze nabytki dla mieleckiego szpitala, które już wkrótce będą ratować zdrowie i życie mieszkańców Powiatu Mieleckiego.

110 lat Bursy Gimnazjalnej w Mielcu

Z udziałem wicestarosty Andrzeja Bryły społeczność mieleckiego „Ekonomika” świętowała dziś jubileusz 110-lecia znajdującej się przy szkole Bursy Gimnazjalnej.

Stopnie alarmowe przedłużone do 28 lutego

Prezes Rady Ministrów podpisał zarządzenia w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania dwóch stopni alarmowych: BRAVO oraz CHARLIE-CRP.

Co dalej z transportem?

Mieszkańcy powiatu Mieleckiego są zaniepokojeni brakiem rządowego dofinansowania na organizację transportu zbiorowego w 2023 roku. Czy będą utrzymane dotychczasowe linie – pytają zarówno lokalne media, jak i pojedynczy mieszkańcy.

Powiatowe Igrzyska Dzieci w unihokeju

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Mielcu był organizatorem Powiatowych Igrzysk Dzieci (kl. Vi i mł.) w unihokeju dziewcząt i chłopców.

Susza hydrologiczna

Niezbyt dobrze dla dolnej części zlewni Wisłoki rozpoczął się nowy rok hydrologiczny. Niskie stany wód rzeki oraz jej dopływów powoduje, że specjaliści określają bieżącą sytuację jako susza hydrologiczna.

Zamykamy nabór dla wystawców

W związku z wyczerpaniem się dostępnej powierzchni wystawienniczej, zamykamy nabór dla wystawców na Powiatowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia!

BizneStart - ABC Przedsiębiorczości

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne szkolenia „BizneStart-ABC Przedsiębiorczości".

Komisje analizowały projekt budżetu

Niemal w pełnym składzie osobowym mieleccy radni dyskutowali na połączonym posiedzeniu komisji nad przyszłorocznym budżetem.

Akcja "Zima 2022/23"

Zasiadający w Komisji przedstawiciele Rady Powiatu, służb mundurowych, podległych starostwu instytucji oraz pracownicy istotnych dla bezpieczeństwa wydziałów starostwa prezentowali swoje przygotowanie do akcji „Zima 2022/2023”.

Już 100 wystawców zapowiedziało swój udział w jarmarku

Tegoroczny Powiatowy Jarmark Świąteczny w Mielcu zapowiada się rekordowo! Tylko w ciągu trzech tygodni naboru do udziału w wydarzeniu zgłosiło się już 100 wystawców.