Filtruj wiadomości

28.07.2021

Uroczystość odsłonięcia grobu

Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak wziął udział w uroczystości odsłonięcia grobu Pierwszego Komendanta Powiatowego Policji Państwowej w Mielcu Podkom. Franciszka Szczotkowskiego.

28.07.2021

Tragiczna sytuacja hodowców

Z inicjatywy Starosty Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka doszło do spotkania hodowców z terenu powiatu mieleckiego z posłem PSL Mieczysławem Kasprzakiem.

24 lipca świętują mundurowi

Z okazji Święta Policji, w imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia i gratulacje funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

23.07.2021

Sprzęt specjalistyczny i umundurowanie dla OPW w „Elektryku”

ZS im. prof. Groszkowskiego otrzymał dofinansowanie na zakup specjalistycznego sprzętu oraz umundurowania dla uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego.

23.07.2021

Powiatowe gadżety na rundce rowerowej!

Do każdej nagrody rozlosowanej podczas III Rundki Rowerowej z Powiatem Mieleckim dołożymy komplet gadżetów od Powiatu Mieleckiego.

22.07.2021

1 sierpnia w Mielcu zabrzmią syreny alarmowe

Na niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Mielcu bohaterowie powstania zostaną uczczeni poprzez uruchomienie syren alarmowych.

22.07.2021

Powiat walczy z ASF

Wirus ASF był tematem przewodnim posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, jakie odbyło się w mieleckim starostwie w środę, 21 lipca.

21.07.2021

Podziękowania i awanse dla policjantów

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w obchodach Święta Policji, które odbyły się dziś (21 lipca) w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

21.07.2021

Bezpłatny kreator zdjęć do dowodu

Od 2 lipca do 2 sierpnia 2021 roku można korzystać z akcji “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!”. To akcja pod patronatem Centrum GovTech.

19.07.2021

Jak zapobiegać ASF? Będą szkolenia dla hodowców!

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mielcu wraz z Powiatowym Zespołem Doradztwa Rolniczego w Mielcu zapraszają na cykl szkoleń na temat afrykańskiego pomoru świń.

16.07.2021

Zgłoś swój pomysł i zdobądź dotację

14 lipca ruszył nabór wniosków w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” . W puli jest ponad 600 tys. złotych wsparcia, jakie otrzymać mogą m.in. organizacje pozarządowe.

16.07.2021

Zmiany dotyczące przyjęć planowych

Ważna zmiana w szpitalu! Pacjenci zgłaszający się do przyjęcia planowego na oddział Szpitala Specjalistycznego w Mielcu powinni udać się do wejścia głównego (od ul. Wolności).