Święto Policji w mieleckiej jednostce

22.07.2022 Kategoria: Informacje

24 lipca w całej Polsce obchodzone jest Święto Policji. Mieleckie uroczystości rozpoczęły się w piątek (22 lipca) o godzinie 11.00 w Parku Oborskich.

Komendant Powiatowy Policji podinsp. Tomasz Grazda, w przemówieniu skierowanym do zebranych gości podkreślał, ze ostatnie lata były dla policji wyjątkowo trudne i wymagające.

Priorytetem dla policji zawsze jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, budowanie zaufania i reakcja na każde zagrożenie oraz troska o każdego człowieka. Od marca 2020 roku policja realizowała wiele dodatkowych zadań, które wiązały się chociażby z kontrolą osób na kwarantannie, oprócz tego podejmowali interwencje ratujące życie oraz te związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, miejscu zamieszkania i miejscach publicznych. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. W lutym tego roku, wskutek agresji Rosji na Ukrainę, postawiono przed nami kolejne trudne zadanie. Jestem przekonany, ze sprostaliśmy ciążącym na nas zadaniom, także współpracując z amerykańskimi żołnierzami. Niezwykle cenię sobie partnerstwo, gotowość niesienia pomocy przez obecnych tu współpracowników, samorzadowców, przedstawicieli instytucji oraz zaprzyjaźnionych służb.

img_5107.jpg

Na uroczystości nie zabrakło także mieleckich samorządowców, przedstawicieli służb i instytucji współpracujących z Policją. Samorząd Powiatowy reprezentowali Stanisław Lonczak Starosta Powiatu Mieleckiego oraz Marek Paprocki Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego.

Słowa uznania padły z ust starosty Stanisława Lonczaka, który podziękował funkcjonariuszom policji oraz pracownikom cywilnym za trud i zaangażowanie w codziennej służbie, która owocuje wysokim poczuciem bezpieczeństwa mieszkańców powiatu mieleckiego. Dziekuję również za wzorową współpracę z samorządem powiatowym, a także za ogrom pracy wykonanej po wybuchu wojny na Ukrainie. Starosta nawiązał również do nowych obowiązków mieleckiej policji, która po awansie FKS Stali Mielec do Ekstraklasy, zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo na stadionie przy Solskiego 1.

img_5161.jpg

ar