Filtruj wiadomości

XIII edycja Zimowej Szkoły Pierwszej Pomocy w ZST

W drugim tygodniu ferii zimowych w Zespole Szkół Technicznych zorganizowano dla młodzieży zajęcia udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla młodzieży.

Elektryk z nagrodą w konkursie „Projektanci edukacji”

Projekt edukacyjny zrealizowany przez klasę 4A technikum elektronicznego z ZS im. prof. Groszkowskiego zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie.

ERASMUS + w Ekonomiku

Zakończony niedawno rok 2019 dał 36-ciu uczniom Ekonomika szansę wyjazdu na staż zagraniczny w ramach projektu unijnego Erasmus +.

Debaty Oksfordzkie w ZSB

W Zespole Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu w roku szkolnym 2019/2020 realizowane jest przedsięwzięcie Debaty Oksfordzkie. Szesnastu uczniów przystąpiło do programu.

Elektryk dla niewidomych i niedowidzących

17 stycznia br. w ZS im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu zorganizowano warsztaty fryzjersko- kosmetyczne pod hasłem „Świat otwarty dla niewidomych i niedowidzących - Fryzura na święta”.

Sesja poświęcona Gustawowi Herlingowi – Grudzińskiemu

II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu uczciło 100-lecie urodzin autora "Innego świata". Konferencja poświęcona Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu odbyła się 16 grudnia.

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Mikołaj Giec, uczeń 1 klasy technikum mechatronicznego w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Multitest 2019”.

Mikołajkowy prezent dla schroniska

Uczennice z klasy II TC z Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu przeprowadziły wśród młodzieży zbiórkę pieniędzy, z której dochód przeznaczono na zakup najpotrzebniejszych artykułów dla podopiecznych mieleckiego schroniska.

Nauczyciel i absolwent ZST Mistrzami Polski

W dniach 20-22 września br. w Poznaniu odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych Polskiego Związku Motorowego. Zwycięzcami zostali nauczyciel i absolwent mieleckiego ZST.

Przyszli architekci zgłębiali tajniki impresjonizmu

10 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Budowlanych w Mielcu odbyła się niecodzienna lekcja Impresjonizm w sztuce. Wykład był przeznaczony dla wszystkich klas technikum o innowacji pedagogicznej projektowanie architektoniczne. Prelekcję wygłosiła (...)

"Elektryk" wziął udział w Turnieju Maszyn Wiatrowych

Drużyna „Riders of the storm” reprezentowała ZS im. prof. Groszkowskiego w Mielcu na Turnieju Maszyn Wiatrowych w Jarosławiu. Szkoła po raz pierwszy wzięła udział w tego rodzaju konkursie.

Ślubowanie uczniów klasy mundurowej z Elektryka

Już po raz ósmy w historii Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego odbyło się ślubowanie uczniów klasy mundurowej.