Burzliwa 44 sesja Rady Powiatu

04.09.2022 Kategoria: Informacje Samorząd

Obrady 44. sesji Rady Powiatu Mieleckiego zdominowała dyskusja nad odwołaniem Zarządu Powiatu.

Stało się tak, gdyż na poprzedniej, 43-ciej sesji radni klubu Prawo i Sprawiedliwość złożyli taki wniosek. Zgodnie z obowiązującym prawem w tym zakresie dyskusja i głosowanie takiego wniosku odbywa się podczas kolejnej sesji.

Burzliwa momentami dyskusja trwała blisko 4 godziny, po czym nastąpiło głosowanie wniosku.
Za odwołaniem starosty i zarządu głosowało 10 radnych, przeciw było 14 radnych. Sprawująca władzę w Radzie Powiatu Mieleckiego koalicja liczy 13 radnych. Opozycyjny klub PiS liczy 12 radnych.

W niewiele ponad godzinę radni zdecydowali podjęciu uchwały w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Mieleckiego, w sprawie zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2022 rok, a także zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej jednostce samorządu terytorialnego w 2022 roku.
Radni wysłuchali jeszcze informacji o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Mieleckiego za pierwsze półrocze 2022 roku oraz podjęli uchwałę sprawie określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim w 2022 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

mp