Starostwo Powiatowe w Mielcu
Starostwo Powiatowe w Mielcu
21.04.2023
Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu jako jedyna na Podkarpaciu, w ramach projektu pozakonkursowego „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” została wyłoniona w konkursie grantowym na poradnię koordynującą.
Na mocy porozumien zawartych z 27 poradniami psychologiczno –pedagogicznymi w województwie podkarpackim realizowane sa kolejne założenia projektowe. Do tej pory przeprowadzono szkolenia dla 102 specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznych z terenu województwa podkarpackiego. Były one prowadzone przez psychologów poradni: mgr Gertrudę Fijołek, mgr Aleksandrę Narowska – Bryła, mgr Annę Lalik, mgr Annę Mrozowską, przygotowanych w ORE.
Szkolenia dotyczyły prowadzenia oceny funkcjonalnej w przedszkolach/szkołach/ placówkach z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi. Aktualnie psychologowie - trenerzy prowadzą procedury oceny funkcjonalnej, z wykorzystaniem narzędzi wskazanych przez ORE. Zadanie jest realizowane w porozumieniu ze szkołami z terenu powiatu mieleckiego. Do tego działania zaproszono Szkołę Podstawową w Borowej, Zespół Szkół w Chorzelowie, Przedszkole „Radosny Start” w Radomyślu Wielkim, a także Zespół Szkół Technicznych w Mielcu. Celem tego działania jest wykonanie oceny funkcjonalnej, a także zaplanowanie i zrealizowanie działań postdiagnostycznych – wdrożenia ich w praktyce w grupie 54 uczniów. Równocześnie działa sieć współpracy dla osób przeszkolonych, możliwe są konsultacje, superwizji a także warsztaty stacjonarne i e-learningowe.
Przedsięwzięcie grantowe będzie realizowane przez SPPP w Mielcu do 31.08.2023r. Jego koordynatorem jest Krystyna Florek, dyrektor Poradni.
Przedsięwzięcia grantowe w całej Polsce realizowane są w ramach projektu pozakonkursowego Ośrodka Rozwoju Edukacji pn. „Szkolenia i doradztwo dla kadr poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego” realizowanego na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr POWR.02.10.00-00-0011/20 z dnia 10 lutego 2021 r. w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 nr Osi Priorytetowej II – Efektywne Polityki Publiczne dla Rynku Pracy, Gospodarki i Edukacji, Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu jest wsparcie pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych we wdrażaniu modelowych rozwiązań z zakresu prowadzenia oceny funkcjonalnej i wsparcia postdiagnostycznego dla dzieci i uczniów. Jego efektem będzie min. opracowanie standardów poradnictwa w całym kraju.
DOKUMENTY
13 660-----------------------
zarejestrowanych przychodzących dokumentów w II kwartale 2024
LICZBA LUDNOŚCI
132 983-----------------------
mieszkańców powiatu mieleckiego
PIENIĄDZE
240 310 382-----------------------
planowanych dochodów budżetu w 2024 roku