Rozbudowa skrzyżowania w Chorzelowie

08.11.2022

Powiat Mielecki przystąpił do realizacji projektu pn. „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1 161R klasy „G” z drogą powiatową Nr 1 142R klasy „L” wraz z przebudową chodnika na ścieżkę pieszo-rowerową w m. Chorzelów” współfinansowanego ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Wartość inwestycji: 2 850 000,00 zł
Wartość dofinansowania: 2 793 000,00 zł

Opis inwestycji:
W ramach projektu zostanie rozbudowane istniejące skrzyżowanie czterowlotowe drogi powiatowej Nr 1 161R z drogą powiatową Nr 1 142R na rondo, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i płynności ruchu w miejscowości Chorzelów. Poza tym zostanie przebudowany istniejący chodnik na ścieżkę pieszo-rowerową oraz wybudowane nowe odcinki chodnika, które skomunikują i usprawnią ruch pieszych w rejonie skrzyżowania w miejscowości Chorzelów.